وبلاگ آفتاب
همزمان با اكران فیلم منتشر شد؛

نامه آرمیتا رضایی نژاد به سفرای کشورهای اروپایی

نامه آرمیتا رضایی نژاد به سفرای کشورهای اروپایی

به گزارش وبلاگ آفتاب آرمیتا رضایی نژاد دختر شهید رضایی نژاد در نامه ای سرگشاده به سفرای کشورهای اروپایی از آنها خواست به دیدن فیلم سینمایی هناس بنشینند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی «هناس، » آرمیتا رضایی نژاد فرزند دانشمند شهید داریوش رضایی نژاد در نامه ای سرگشاده از سفیران کشورهای انگلیس، سوئیس، آلمان، فرانسه و … دعوت کرد که تماشاگر فیلم «هناس» در سینماهای ایران باشند تا با گوشه ای از جنایات حقوق بشری ضد مردم ایران آشنا گردند. متن این نامه سرگشاده به شرح ذیل است: «به نام خداوند بخشنده مهربان
مرگ با زندگی خط تقاطع ندارد، مرگ استمرار زندگی است. این اهداف و انتخاب های افراد است که آنها را جاودانه و یا ابتر می کند. کسی که در زندگی راه سربلندی و عزت را برگزیده، همیشه زنده است حتی اگر زیر خروارها خاک خوابیده باشد.
هنوز شمع های کیک تولد ۵ سالگیم را فوت نکرده بودم که با گلوله هایی از خشم و نفرت، خون پاک پدرم بر صورتم جاری شد و جلوی چشمانم همه دنیای رنگی کودکی ام سیاه و تاریک گشت. سال ها زمان برد تا جراحت بزرگی را که در قلبم توسط دشمنان مردم سرزمینم وارد شده بود ترمیم کنم؛ با این وجود هیچوقت درد بزرگ از دست دادن پدر قهرمانم برای من تسکین نیافت.
حالا پس از گذشت ۱۱ سال از آن روزهای تلخ، در روزهای نزدیک به سالروز شهادت پدرم باردیگر سراسر خیابان ها و محله های ایران پر شده است از یاد و نام مردی که راه عزت و سربلندی خود و کشورش را برگزید تا دشمنان ذلیل و زبونش راهی جز ترورش در پیش چشمان اشکبار همسر و فرزندش نداشته باشند، با این امید که راه پیشرفت و ترقی را بر روی ملتی آزاده می بندند.
فیلم «هناس» که روایتی عاشقانه از زندگی مادر و پدرم در ایام منتهی به ترورشان است، بیشتر از یک ماه است که در سینماهای سراسر کشور درحال اکران است. تابحال ده ها هزار نفر از هموطنانم این فیلم را دیده اند و با گوشه ای از رنج هایی که خانواده من در این راه متحمل شدند، آشنا شده اند. من و مادرم در این سال ها همیشه به همدردی مردم سرزمینمان دلگرم بوده ایم و آنرا مرهمی برای التیام زخم هایمان دانسته ایم.
حالا که این فرصت دست داده است تا همه مردم جهان با بخشی از رنج هایی که ملت ایران در این چند دهه کشیده اند آشنا گردند و متوجه شوند که ایرانی ها یکی از بزرگترین قربانیان جنایت ضد حقوق بشر هستند که علاوه بر تحمل ۸ سال جنگ ناجوانمردانه که یکی از نتایج آن ریخته شدن خون پاک حدود ۲۰۰ هزار جوان ایرانی بوده است، بیشتر از ۱۷ هزار شهید ترور داشته اند، خوشحال می شوم که شما بعنوان نماینده مردم کشورتان تماشاگر بخش کوچکی از این جنایات بزرگ ضد ایران و ایرانی ها باشید.
خدا را شاکرم که با وجود همه این جنایات هولناک ضد ملت ایران، مردم سرزمینم از پای نیفتاده اند و غیرتمندانه دل در گروی آب و خاک خود بسته اند و هیچ رعب و وحشتی به دل راه نداده اند. جوانان غیور ایران با وجود همه کینه توزی ها با سرعت بیشتری چرخ های پیشرفت جامعه را به گردش درآورده اند تا ثابت کنند که فردای ایران روشن و چشم نواز است.»


منبع:

1401/04/26
10:08:56
itemprop="bestRating">5
342
تگهای خبر: جهان , دانشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد