وبلاگ آفتاب
همزمان با روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی

میراث فرهنگی و اقلیم بررسی می شود

میراث فرهنگی و اقلیم بررسی می شود

به گزارش وبلاگ آفتاب اولین نشست مشترک انجمن علمی دیرینه شناسی ایران و معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی برگزار می گردد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، روابط عمومی انجمن علمی دیرینه شناسی ایران اعلام نمود: این نشست با عنوان «میراث فرهنگی و اقلیم» دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به صورت مجازی برگزار می شود. «میراث فرهنگی و اقلیم» موضوعی است که شورای بین المللی بناها و محوطه ها (ایکوموس) برای روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در سال ۲۰۲۲ برگزیده است.
در این جلسه، حمید نظری ـ دانشیار پژوهشکده علوم زمین و رئیس کرسی یونسکو در مخاطرات زمین شناسی ساحلی ـ درباره «فلات مرکزی ایران در کواترنر پایانی؛ پردازشی نوین بر داده های زمین شناسی، دیرینه شناسی و تاریخی» سخنرانی خواهد نمود. همچنین، بابک شیخ بیکلو اسلام ـ دکترای دیرینه شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران ـ از «پیوند انسان ـ اقلیم در ایران از نوسنگی تا دوران اسلامی» خواهد گفت. مجید لباف خانیکی ـ استادیار دانشگاه نزوی عمان و کرسی یونسکو در مطالعات سامانه های آب ـ هم درباره «رابطه قنات، اقلیم و جامعه در فلات مرکزی ایران» سخنرانی می کند. «معماری و اقلیم؛ بازشوها در نواحی سردسیری ایران» هم مبحث سخنرانی یاسر شهبازی ـ دانشیار سازه های هوشمند و فناوری معماری در گروه فناوری معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز ـ است.
علاقمندان به حضور در این جلسه می توانند از راه لینک http: //vroom.ut.ac.ir/archaeology به صورت برخط در این جلسه شرکت نمایند. حضور در این جلسه علمی برای عموم آزاد است.


منبع:

1401/01/27
19:45:38
5.0 / 5
206
تگهای خبر: بازی , پژوهش , تحقیقات , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد