وبلاگ آفتاب
در بخش بهترین های بین المللی؛

معرفی نامزدهای آكادمی استرالیا

معرفی نامزدهای آكادمی استرالیا

آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا اسامی نامزدهای امسالش را در بخش سینما و تلویزیون در دهمین دوره اهدای جوایز بین المللی معرفی نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ورایتی، در نامزدهای سال جاری آکادمی استرالیا «سرزمین آوارگان» ساخته کلویی ژائو موفق شد تا با کسب ۶ نامزدی موفق ترین فیلم شود. این فیلم نامزدی بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگری را به دست آورد.
«دادگاه شیکاگو ۷» هم با ۵ نامزدی فیلم بعدی در بین انتخاب شدگان بود. چادویک بوزمن فقید با کسب ۲ نامزدی بعد از درگذشتش برای «بلک باتم ما رینی» و «۵ هم خون» همچنان نام خویش را در تاریخ ثبت می کند.
در سالهای گذشته جوایز بین المللی آکادمی استرالیا در ۷ بخش جایزه داده است که شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر اصلی مرد و زن، بهترین بازیگر مرد و زن نقش مکمل بوده است.
در سال ۲۰۲۱ آکادمی استرالیا به این جوایز افزوده است و بهترین جوایز تلویزیونی شامل بهترین سریال درام، بهترین سریال کمدی، بهترین بازیگر مرد و زن سریال را هم برگزیده است.
اسامی نامزدها عبارتند از:
بهترین فیلم بین المللی
«پدر»، «میناری»، «سرزمین آوارگان»، «زن جوان امیدبخش»، «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین کارگردانی سینما
پیتر داکتر برای «روح»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، دیوید فینچر برای «منک»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»، کلویی ژائو برای «سرزمین آوارگان»
بهترین فیلمنامه
«پدر»، «منک»، «سرزمین آوارگان»، «زن جوان امیدبخش»، «دادگاه شیکاگو ۷»
بهترین بازیگر مرد نقش اصلی
ریز احمد برای «آوای متال»، چادویک بوزمن برای «بلک باتم ما رینی»، آدارش گوراو برای «ببر سفید»، آنتونی هاپکینز برای «پدر»، گری اولدمن برای «منک»
بهترین بازیگر زن نقش اصلی
وایولا دیویس برای «بلک باتم ما رینی»، ونسا کربی برای «تکه های یک زن»، فرانسیس مک دورماند برای «سرزمین آوارگان»، کری مولیگان برای «زن جوان امیدبخش»، الیزا اسکانلن برای «دندان شیری»
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
ساشا بارون کوهن برای «دادگاه شیکاگو ۷»، چادویک بوزمن برای «۵ هم خون»، بن مندلسون برای «دندان شیری»، مارک رایلنس برای «دادگاه شیکاگو ۷»، دیوید استراترن برای «سرزمین آوارگان»
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
ماریا باکالوا برای «بورات ۲»، اولیویا کولمن برای «پدر»، سیرشا رونان برای «آمونیت»، آماندا سیفرید برای «منک»، سوانکی برای «سرزمین آوارگان»
بهترین سریال درام
«تاج، «ممکن است نابودت کنم»، «مندلورین»، «جاده اسرارآمیز»، «گامبی وزیر»
بهترین سریال کمدی
«پس از زندگی»، «کبیر»، «شیتس کریک»، «آموزش جنسی»، «آنچه ما در سایه ها انجام می دهیم»
بهترین بازیگر مرد سریال
جیسون بیتمن در «اوزارک»، هیو گرانت در «فروپاشی»، دنیل لوی در «شیتس کریک»، پل مسکال در «مردم عادی»، آرون پدرسن در «جاده اسرارآمیز»
بهترین بازیگر زن سریال
کیت بلانشت در «میس آمریکا»، دیزی ادگار جونز در «مردم عادی»، نیکول کیدمن در «فروپاشی»، کاترین اوهارا در «شیتس کریک»، آنیا تیلور جوی در «گامبی وزیر»منبع:

1399/11/25
14:27:33
0.0 / 5
578
تگهای خبر: آموزش , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد