وبلاگ آفتاب

بررسی بافت قلب در فضا

بررسی بافت قلب در فضا

وبلاگ آفتاب: فضانوردانی که الان در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند آزمایشات مختلفی را در آنجا انجام می دهند. به تازگی ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از یک فضانورد در حال انجام آزمایش جدیدی منتشر نموده است.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی تصویر جدیدی از "کیت روبینز"(Kate Rubins) فضانورد ناسا و مهندس پرواز مأموریت "اکسپدیشن ۶۴" منتشر نموده است.
در تصویر جدید که انتشار یافته، کیت روبینز در حال انجام آزمایش جذاب دیگری است. در این تصویر کیت روبینز فضانورد ناسا نمونه های مهندسی شده بافت قلب را به منظور نگهداری و تجزیه و تحلیل در آینده در فریزر علمی(science freezer) قرار می دهد.
این فریزر علمی که در ماژول آزمایشگاه فضایی کیبو(Kibo laboratory) قرار دارد با نام "فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۰ درجه برای ایستگاه فضایی بین المللی"(Minus Eighty-Degree Laboratory Freezer for ISS ) یا به اختصار "ملفی"(MELFI) شناخته می شود و در طول یک مأموریت نمونه های آزمایشی را در دمای بسیار سرد نگهداری می کند.
آزمایشگاه فضایی کیبو(Kibo laboratory ) بخشی از ایستگاه فضایی بین المللی است که توسط آژانس پژوهش های هوافضای ژاپن طراحی و ساخته شده است.
فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۰ درجه برای ایستگاه فضایی بین المللی یک فریزر ذخیره سازی آزمایشی ساخت اروپا در ایستگاه فضایی بین المللی است. این فریزر شامل چهار فلاسک یا دمابان مستقل است که می توانند تنظیم شود تا در دماهای مختلف کار کنند. هم اکنون دمای منفی ۸۰، منفی ۲۶ و مثبت چهار درجه سانتی گراد این فریزر در مأموریت ها در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند.1399/10/22
14:51:52
itemprop="bestRating">5
1005
تگهای خبر: پژوهش , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد