وبلاگ آفتاب
كارگردان قتل عمد با مهر مطرح كرد؛

خیلی ها هنوز فكر می كنند سینماها تعطیل است!

خیلی ها هنوز فكر می كنند سینماها تعطیل است!

سعید دولتخانی كارگردان فیلم سینمایی قتل عمد كه این روزها در حال اكران بر پرده سینماها است تاكید كرد كه انصاف نیست فقط زمانی كه سالن های سینما سودآوری دارند، حامی اش باشیم.سعید دولتخانی کارگردان فیلم سینمایی «قتل عمد» به تهیه کنندگی محمد احمدی که این روزها در حال اکران است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط اکران این فیلم اظهار داشت: من و آقای محمد احمدی دوست داشتیم تا در این وضعیت غم انگیز، کنار نکشیم و به سهم خود، حضور داشته باشیم و سینما را تنها نگذاریم بنابراین «قتل عمد» را در همین شرایط کرونایی به نمایش گذاشتیم.
وی تاکید کرد: از طرفی، سازمان سینمایی هم وعده داده که از فیلم های اکران شده در این شرایط پشتیبانی و حمایت کند تا در هزینه های پخش فیلم، به آن صورت متضرر نشویم. انصاف نیست که فقط زمانی که سالن های سینما سودآوری دارند، حامی اش باشیم. با عنایت به این شرایط، ما اکران سینما را از جهت آشنایی مخاطب با فیلمی که چهره های مشهوری جلوی دوربین ندارد، مقدمه ای برای اکران آنلاین در نظر گرفتیم. همه می دانیم که سالِ بسیار پُرحادثه ای را گذرانده ایم که سبب شد از حالت طبیعی زندگی خارج شویم و نتوانیم تصور روشنی از آینده داشته باشیم! نتیجتاً با عنایت به شرایط فعلی، برای اکران «قتل عمد» در سینماها اعلام آمادگی کردیم.
دولتخانی در ادامه درباره رضایت از اکران این فیلم اظهار داشت: راضی نباشم، چه کنم!؟ مردم در بحران اقتصادی و بهداشتی قرار دارند و سینما رفتن در این شرایط در فهرست خواسته هایشان نیست. از طرفی، اطلاع رسانی هم بسیار ضعیف است و حتی خیلی ها تصور می کنند که سینماها تعطیل می باشد. رسانه ملی هم که ۲ برنامه اختصاصی سینمایی دارد که می تواند بهترین جا برای اطلاع رسانی باشد، متأسفانه در بدترین زمان پخش می شود و اغلب مردم نمی بینند. بدتر اینکه، در همین زمان بد هم، منظم پخش نمی شوند.

این کارگردان در بخش دیگر از صحبت هایش اظهار نمود: طبق مصوبه جدید، فیلم های متقاضی اکران آنلاین، حتما باید ۲ هفته در سینماها اکران شوند. با سپری شدن این ۲ هفته، بزودی اکران آنلاین «قتل عمد» آغاز خواهد شد.
دولتخانی با اشاره به نبود تبلیغات برای فیلم های سینمایی عنوان کرد: تبلیغات بی نهایت اهمیت دارد. هر فیلمی بنابر بودجه ای که برای تولید هزینه کرده است، می تواند به هنگام پخش روی تبلیغات مانور بدهد. طبیعتاً فیلمی که با سرمایه بسیار کمی تولید شده است، قدرت ندارد تا تبلیغات ایده آلی داشته باشد.
وی افزود: قبل از فیلم «قتل عمد»، در سال ۱۳۹۳ فیلم «گاو زخمی» را کارگردانی کردم که با پروانه ساخت ویدیویی تولید شد و سال ۱۳۹۵ در گروه «هنر و تجربه» اکران شد. به علت داشتنِ مجوز کارگردانی و پروانه ساخت سینمایی، «قتل عمد» نخستین فیلم سینمایی ام به حساب می آید. امیدوارم بزودی زود، ماجرای پروانه ساخت ها حل شود و فقط یک نوع پروانه داشته باشیم. هیچ کجای دنیا، چنین قانونی وجود ندارد. طبیعتاً فیلمی که در سینما اکران می شود، فیلمی سینمایی است و کسی هم که فیلم را ساخته، نامش کارگردان است!
این کارگردان در انتها اظهار داشت: جا دارد از حمایت های همیشگی تهیه کننده ام، صمیمانه تشکر کنم که تمام هدفش این بود که من آزادانه بتوانم فیلم دلخواهم را بسازم.


منبع:

1399/05/28
16:45:55
itemprop="bestRating">5
1921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد