وبلاگ آفتاب
در سال ۲۰۱۹؛

گیشه سینما در ایتالیا رشد ۱۴ درصدی را تجربه نمود

گیشه سینما در ایتالیا رشد ۱۴ درصدی را تجربه نمود

به گزارش وبلاگ آفتاب سال ۲۰۱۹ گیشه های فروش سینما در ایتالیا به لطف تابستان پررونقی كه فیلم های هالیوودی ساختند، رشدی ۱۴ درصدی را تجربه نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ورایتی، باكس آفیس ایتالیا در سال ۲۰۱۹ با ثبت فروش ۶۳۰ میلیون یورویی (۷۰۶.۵ میلیون دلاری) شاهد رشدی ۱۴ درصدی بود. یكی از مهمترین علل این امر اكران موفق فیلم های هالیوودی در تابستان گذشته بود. این در حالی بود كه سال پیشتر سینمای این كشور بدترین سال را در دهه اخیر پشت سر گذاشته بود.
فروش بلیت در سینماهای ایتالیا در سال ۲۰۱۹ با فروش ۹۷ میلیون بلیت، ركورد گذاشت و از این بابت هم رشدی ۱۳ درصدی را ثبت نمود. با محاسبه فروش چند روز پایانی سال انتظار می رود این آمار به ۱۰۰ میلیون بیت برسد.
رئیس انجمن توزیع كنندگان فیلم ایتالیا سال ۲۰۱۹ را نقطه عطفی در سینمای این كشور خواند و تصریح كرد كه باكس آفیس تابستان ۲۰۱۹ بهترین فروش در ۲۰ سال گذشته رقم خورد. وی از تاثیر شماری از مطرح ترین فیلم های هالیوود بر این امر همچون «داستان اسباب بازی ۴» و «اسپایدرمن: دور از خانه» یاد كرد.
با این حال پرفروش ترین فیلم در ایتالیای ۲۰۱۹ «شیر شاه» دیزنی بود كه با فروش ۴۲ میلیون دلار نام خویش را در رأس لیست پرفروش ها ثبت نمود. بعد از آن «انتقام جویان: آخر بازی» با فروش ۳۳ میلیون دلاری جای گرفت كه آن هم محصول دیزنی بود و مكان سوم به «جوكر» با فروش ۳۲.۸ میلیون دلار اختصاص یافت.
این در حالی بود كه «شیر شاه» در ایتالیا از ۲۱ آگوست راهی سینماها شد و یك ماه دیرتر از همه نقاط دنیا به این كشور رسید.
از نكات قابل توجه در باكس آفیس ۲۰۱۹ ایتالیا این بود كه سینمای داخلی ایتالیا هم بیشتر از ۲۰ میلیون بلیت فروخت و ۱۳۰ میلیون یورو از فروش سینما (۱۴۵ میلیون دلار) متعلق به فیلم های داخلی بود. این رقم ۲۱ درصد فروش گیشه را دربرگرفته كه یكی از بالاترین فروش های سینمای داخلی در سطح كشورهای اروپایی است.
اكنون فیلم لایو اكشن «پینوكیو» ساخته متئو گارونی با بازی روبرتو بنینی بازیگر برنده اسكار در نقش پدر ژپتو در رأس باكس آفیس ایتالیا جای دارد و در حالیكه از ۱۹ دسامبر اكران شده تابحال بیشتر از ۱۱ میلیون دلار فروش كرده است.

1398/10/12
10:55:52
itemprop="bestRating">5
4328
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد