وبلاگ آفتاب
مدیركل مركز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در گزارش وبلاگ آفتاب

آغاز ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستان ها

آغاز ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ آفتاب، مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از آغاز ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی اطلاع داد.


دکتر هاشم دریاباری در گفتگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، با اشاره به اینکه پنجمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی پارسال به پایان رسید، اظهار نمود: یک هزار بیمارستان اعتباربخشی شدند و کمتر از یک درصد بیمارستان ها در وضعیت «زیر استانداردها» بودند.
وی ضمن اشاره به درجه بندی بیمارستان های کشور اظهار داشت: بررسی های نتایج پنجمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی مبین اینست ۷۶ درصد بیمارستان ها «درجه یک» هستند که آمار قابل توجهی بشمار می رود.
مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ارزیابی دیگری در اواخر سال قبل انجام شده، اضافه کرد: همینطور بیمارستان ها از نظر «عالی» و «برتر» در اواخر سال قبل مورد ارزیابی قرارگرفتند. ۳۰ بیمارستان از نظر درجه کیفی عالی یا برتر بودن مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۸ بیمارستان بعنوان عالی و ۲۲ بیمارستان بعنوان برتر شناسایی شدند.
دریاباری افزود: ۳۰ بیمارستانی که برای عالی یا برتر بودن مورد ارزیابی قرار گرفتند، بیمارستان هایی بودند که در اعتباربخشی موفق به کسب «درجه یک» شده بودند. در واقع، ۶۰ بیمارستان می توانستند برای «عالی» یا «برتر» بودن کاندیدا شوند؛ سر انجام ۴۸ بیمارستان توانستند وارد عرصه رقابت با یکدیگر شوند و در نهایت ۳۰ بیمارستان توانستند درجه عالی یا برتر را کسب کنند.
وی در رابطه با ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی تصریح کرد: ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی از روز شنبه، ۲۶ خرداد ماه شروع شده و نتایج حاصل از این دوره طی چند ماه آینده اعلام می شود.
مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مراکز جراحی محدود هم اعتباربخشی می شوند، اظهار نمود: مراکز جراحی محدود برای اولین بار اعتباربخشی شده اند. به عبارت دیگر باید گفت اعتباربخشی مراکز جراحی محدود در دولت سیزدهم برای نخستین بار انجام شد و این اعتباربخشی به صورت سامانه ای است.
دریاباری در رابطه با اعتباربخشی مراکز جراحی محدود اظهار داشت: اعتباربخشی مراکز جراحی محدود به صورت آزمایشی پارسال انجام شد اما اعتباربخشی سامانه ای این مراکز از اواخر سال قبل شروع شده است.
وی در رابطه با به روزرسانی سنجه های اعتباربخشی اظهار نمود: اعتباربخشی بیمارستانی بر مبنای کتاب هر دوره صورت می گیرد. هم اکنون، کتاب ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی مراحل آخر بازبینی را سپری می کند. تمام سنجه ها مورد بازبینی قرار گرفته و اعتباربخشی بر مبنای سنجه ها صورت می گیرد.

منبع:

1403/03/29
08:46:34
itemprop="bestRating">5
88
تگهای خبر: آموزش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد