وبلاگ آفتاب
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

خانواده همچنان موفق ترین و کارآمدترین نهاد ایرانی است

خانواده همچنان موفق ترین و کارآمدترین نهاد ایرانی است

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه باید بصورت نهادی از خانواده حمایت نماییم، اضافه کرد: به یک حکمرانی خانواده دوست و خانواده محور در کشور نیاز داریم که بتوانیم نهاد و نظام مقدس خانواده را حفاظت نماییم.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سینا کلهر در سومین اختتامیه دوره های تربیت مربی خانواده که امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان در مشهد مقدس انجام شد ضمن خیر مقدم و تبریک دهه کرامت، اظهار داشت: این برنامه با همکاری وزارت ورزش و جوانان و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده و یک نمونه و الگوی موفق در اجرای برنامه مشترک بین دستگاهی است که جای تقدیر دارد.
وی افزود: یکی از اهداف دوره علاوه بر شناسایی فعالان حوزه خانواده در کشور، گردهمایی و توانمندی آنهاست که می تواند حلقه اولیه اتصال فعالان خانواده در کشور باشد و این نخستین جمع تخصصی است که در عرصه خانواده شکل گرفته است.
کلهر با اشاره به اینکه دوره های موفق توانمندسازی و آموزش در این دوره ها برگزار گردید، اضافه کرد: تمرکز این برنامه روی مناطق محروم و کم برخوردار بوده است که بطور جدی چالش فعالان خانواده دارند.

وی با اشاره به اینکه سعی کردیم بصورت حداکثری کنشگران فعال خانواده را از سراسر کشور شناسایی نماییم، اضافه کرد: در قدمهای بعدی کمیته علمی و ارزیابی و گزینش با حضور جامعه شناسان و روانشناسان تشکیل شد و فعالان برتر را انتخاب کردند.
کلهر با اشاره به روند برگزاری، آموزش و توانمندسازی، آزمون و انتخاب فعالان برتر در دوره های قبلی، اضافه کرد: برای ما در وزارت ورزش و جوانان و با تاکید و حمایت وزیر ورزش و جوانان، حوزه خانواده یکی از اولویت های کاری مهمست.
وی با اشاره به اینکه دو رویکرد ساختاری و محتوایی در عرصه خانوده داریم، اضافه کرد: نهاد خانواده یکی از سخت ترین و پر تلاطم ترین تحولات را در دو قرن گذشته پشت سر گذاشته و بیشترین حجم و تمرکز مبتنی بر تحول در عرصه خانواده اتفاق افتاده است.
کلهر اشاره کرد: دو جریان لیبرالیسم و کمونیسم در غرب بیشترین تلاش ها را کردند تا به خانواده لطمه بزنند اما اتفاقی که الان خود غربی ها به آن در عمل اعتراف کرده اند این است که نهاد خانواده غیر قابل جایگزین است و تمام سیاست هایی که بر ضد خانواده داشتند را بازبینی کردند و در عمل اعتراف کرده اند که صدماتی که خانواده خورده غیر قابل جبران است.

وی با اشاره به اینکه هنوز موفقترین و کارآمدترین نهاد ایرانی، خانواده است، اشاره کرد: اگر نهاد خانواده ایرانی نبود، این فشارها قابل تحمل نبود و ما باید به لحاظ نهادی به خانواده کمک نماییم.

معاون امور جوانان در آخر با اشاره به اینکه باید بصورت نهادی از خانواده حمایت نماییم، اضافه کرد: به یک حکمرانی خانواده دوست و خانواده محور نیاز داریم که بتوانیم نهاد و نظام مقدس خانواده را حفاظت نماییم.1403/02/28
16:58:54
itemprop="bestRating">5
282
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد