وبلاگ آفتاب

طرحی که اساتید آمریکایی آنرا حمام خون نامیدند

طرحی که اساتید آمریکایی آنرا حمام خون نامیدند

وبلاگ آفتاب: دانشگاه ویرجینیای غربی که شاخص ترین دانشگاه ایالت ویرجینیا است، به سبب مشکلات پیش آمده در بودجه خود، اعلام نموده که دیگر زبان های خارجی را به دانشجویان خود تدریس نخواهد کرد. دولت آمریکا این طرح را ˮتحولˮ می نامد، اما تعدادی از اساتید از آن به عنوان ˮحمام خونˮ یاد می کنند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، کریستین آدامز یکی از دانشجویان دانشگاه ویرجینیای غربی، می خواهد در آینده خود یک وکیل مهاجرت یا کار باشد، وی قصد داشت در رشته مطالعات چینی در دانشگاه ویرجینیای غربی با تأکید بر فراگیری زبان ماندارین تحصیل کند. اما با شروع سال دوم تحصیلی خود، متوجه شد که به عنوان قسمتی از طرحی برای کاهش کسری بودجه ۴۵ میلیون دلاری بوسیله اخراج اعضای هیات علمی و ادغام برنامه های دانشگاهی، دانشگاه ویرجینیای غربی می خواهد که بخش زبان های جهانی خودرا حذف کند. بدین سبب رشته مورد علاقه این دانشجو از بین می رود.
او می گوید که احیانا یک سال دیگر را در کالج بگذراند تا وام های دانشجویی بیشتری دریافت کند.
آدامز، ۱۸ ساله، اظهار داشت: خیلی از دانشجویان دانشگاه واقعاً نگران هستند. برخی درحال بررسی انتقال به دانشگاهی دیگر هستند. اما خیلی از دانشجویان در وضعیت فعلی گیر افتاده اند.
در اقدامی که دانشجویان و خانواده های آنها را شوکه کرد، دانشگاه ویرجینیای غربی هفته گذشته اعلام نمود که پیشنهاد اخراج ۱۶۹ عضو هیات علمی معادل ۷ درصد از اعضای هیات علمی در پردیس اصلی خود در مورگان تاون را دارد.
بگفته مقامات دانشگاه، ۳۲ رشته از ۳۳۸ رشته دانشگاه تعطیل خواهند شد. این کاهش، ۱۴۷ دانشجوی کارشناسی و ۲۸۷ دانشجوی کارشناسی ارشد یا کمتر از ۲ درصد از ثبت نام دانشجویان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
بر اساس اعلام رسانه های غربی، دولت آمریکا این طرح را "تحول" می نامد. اما تعدادی از اساتید از آن به عنوان "حمام خون" یاد می کنند.
کاهش بودجه بحث هایی را در مورد تعدادی از بزرگترین مسائل پیش روی آموزش عالی آمریکا برانگیخته است. این در حالیست که دانشجویان این کشور از تحصیل در رشته های علوم انسانی فرار می کنند و علاقه به زبان انگلیسی و زبان های جهانی در سطح ملی درحال کاهش است.
دانشگاه ها چقدر باید برای این رشته ها هزینه کنند؟ آیا زمان آن رسیده است که در مورد آن چه دانشجویام واقعاً برای تحصیل نیاز دارند، انتخاب های سختی انجام دهیم؟در مورد کاهش اعتماد عمومی به ارزش آموزش عالی چه باید کرد؟
ای. گوردون گی، رییس دانشگاه ویرجینیای غربی اظهار داشت: «ما بسادگی حمایت مردم آمریکا را از دست داده ایم." حذف تدریس زبان های خارجی نشانه ای از آینده در خیلی از دانشگاه های دولتی است.»
دکتر گی ادعا می کند که سایر دانشگاه های دولتی با چالش های مشابهی روبرو هستند. برای مثال، ایالت پنسیلوانیا باوجود توقف استخدام و سایر پس اندازها، امسال با کسری ۶۳ میلیون دلاری بودجه مواجه می باشد. دانشگاه راتگرز در نیوجرسی بودجه های خودرا کاهش داده و شهریه ها را افزایش داده است تا به کسری بودجه ۷۷ میلیون دلاری خود کمک نماید.
تعدادی از اعضای هیات علمی در مورگان تاون این اقدام دانشگاه ویرجینیای غربی راهی برای تسریع فرار مغزها می دانند.
منبع:

1402/05/29
11:30:29
itemprop="bestRating">5
207
تگهای خبر: آموزش , جهان , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد