وبلاگ آفتاب

اعلام جزییات دوره جامع عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران

اعلام جزییات دوره جامع عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران

وبلاگ آفتاب: جزییات دوره جامع عکاسی که اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق نیا و سعید پوراسماعیلی اعضای دپارتمان آن هستند، تشریح شد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران که تازترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در امتداد برنامه های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه ریزی شده است.
این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده است؛ «دوره جامع عکاسی» یکی از مهم ترین نیازهای پایه ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است.
اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق نیا و سعید پوراسماعیلی نیز اعضای دپارتمان عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران و سیاست گذار این «دوره جامع آموزشی» هستند.
«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران با تمرکز بر نظام کارگاهی طراحی شده است و هدف آن اشتغال حرفه ای جوانان در عرصه عکاسی است. تفاوت این دوره با تک درسهای عکاسی، مجموعه ای بودن دروس مورد نیاز هنرجو برای حرفه ای شدن و جذب در بازار کار است.
از این نظر، «دوره جامع عکاسی» مانند «دوره فیلم سازی هفت ماهه» است و بصورت تعاملی ازطریق یک مربی اصل، حداقل دو مربی تخصصی و سه استاد میهمان برنامه ریزی شده است.
این ۲۴۰ ساعت آموزش تئوری، عملی و کارگاه تخصصی است که در مدت ۶ ماه در سه گام (هر گام ۲ ماه)، هفته ای سه جلسه حضوری و مجازی ارائه می گردد و در آخر دوره نیز، هنرجویان با انتخاب شاخه مورد علاقه خود از بین شاخه های عکاسی، به مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا زیر نظر استاد اصلی دوره، به مدت ۹ ساعت، پروژه پایانی خودرا برای دریافت گواهینامه ارایه کنند.
آموزش های تخصصی این دوره شامل موارد زیر خواهد بود:
آموزش فنی و تئوریک عکاسی پایه تا پیشرفته
عناصر بصری تصویر و معانی دیداری
نور و کارکردهای تخصصی آن در عکاسی
شاخه ها و گرایش های عکاسی
درک مفهوم خلاقیت در عکاسی و استفاده از خلاقیت در ایده پردازی
روش های ادیت عکس در نرم افزار فتوشاپ
روش های نقد و تحلیل عکس
جنبش های عکاسی
روش های عرضه و نمایش عکس
تولید مجموعه عکس
کارگاه های تخصصی در شاخه های عکاسی
انجام پروژه ی پایانی در یکی از شاخه های عکاسی
زمان بندی شروع و آخر دوره ی جامع عکاسی
از تمامی پروژه های پایانی هنرجویان نمایشگاه مجازی عکس برگزار می گردد و دفاتر که متقاضی برگزاری نمایشگاه حضوری در گالری عکس انجمن سینمای جوانان ایران در ستاد مرکزی هستند می توانند درخواست خودرا به معاونت آموزش ارسال کنند، همین طور بالاترین پروژه های عکاسی شده هنرجویان به آژانس عکس ایران معرفی می گردند.
در گام اول، درس «عکاسی پایه» دو جلسه در هفته برگزار می گردد و درس «مبانی هنرهای تجسمی و خلاقیت»، یک جلسه در هفته، که دو جلسه آن در گام دوم به پایان می رسد.
گام دوم نیز دروس «شاخه های عکاسی»، «کارگاه نور» و «لابراتوار دیجیتال» هر کدام در یک جلسه و همین طور «کارگاه شاخه های عکاسی ۱، ۲ و ۳» در خارج از دفتر، با حضور مربی اصلی اما توسط استاد کارگاه شاخه های عکاسی برگزار می شود.
در گام سوم نیز دروس «عرضه و نمایش عکس» و «جنبش های عکاسی» به سبب تکالیف عملی، یک هفته در بین تشکیل و دروس «تجزیه، تحلیل و نقد عکس» و «کارگاه عکاسی» هر هفته یک جلسه انجام خواهد شد.
زمان نام نویسی این دوره جامع که در تمامی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار می شود، به زودی اعلام می شود تا علاقه مندان برای حضور در این دوره، اقدام های لازم را انجام دهند.


منبع:

1402/03/21
09:18:25
itemprop="bestRating">5
291
تگهای خبر: آموزش , پروژه , دیجیتال , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد