وبلاگ آفتاب

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تمدید گردید

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تمدید گردید

وبلاگ آفتاب: به گزارش وبلاگ آفتاب، با بیان سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول آزمون مقطع دکتری تخصصی «Ph.D» دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ تمدید گردید.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، بر این اساس، داوطلبان تا پایان روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۲/۵ مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و باتوجه به کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری تخصصی«Ph.D» که بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد، نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود (تا حداکثر ۵۰ کدرشته محل) باتوجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، اقدام نمایند.
ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده یا ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.
بنا بر سفارش سازمان سنجش آموزش کشور، این دسته از داوطلبان ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های در رابطه با آن اقدام نموده، سپس کدرشته محل های مورد علاقه خودرا از کدرشته محل های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و بعد از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند.
آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بصورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد.
اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب بمنظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و... در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۱۱ اسفند ماه گذشته در ۱۱۰ شهرستان، ۱۵۷ حوزه امتحانی دانشگاه ها و همین طور ۵۵۷ حوزه فرعی انجام شد.
تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر امسال در آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۶۲۵ نفر خانم و ۹۵ هزار و ۳۳۹ نفر آقا بودند. به عبارت دیگر ۴۴ درصد شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۱۴۰۲، خانم ها و ۵۶ درصد نیز آقایان بود.
کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری «Ph.D» روز یکشنبه ۲۷ فروردین بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان با بهره گیری از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همین طور شماره شناسنامه و سال تولد می توانستند به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی داشته باشند.
داوطلبانی که برمبنای مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند باید تا آخر مهلت تمدید شده، نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود تا حداکثر ۵۰ کدرشته محل در صورت وجود باتوجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، قبل از این اعلام شده بود مهلت انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول آزمون مقطع دکتری تخصصی «Ph.D» دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ امروز شنبه ۲ اردیبهشت ماه تمام می شود.
منبع:

1402/02/03
11:17:29
itemprop="bestRating">5
448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد