وبلاگ آفتاب
در گزارش وبلاگ آفتاب مطرح شد؛

روایتی از وحشتناک ترین جنایت معاصر

روایتی از وحشتناک ترین جنایت معاصر

وبلاگ آفتاب: سهاب محبعلی کارگردان نمایش موشمرگی عنوان نمود این اثر نمایشی روایتی روانشناختی از وحشتناک ترین جنایت معاصر را به تصویر می کشد.مهدی (سهاب) محبعلی نویسنده و کارگردان نمایش «موشمرگی» که این روزها در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است در رابطه با استقبال از این اثر نمایشی و مصادف شدن اجرا با برگزاری جشنواره تئاتر فجر به خبرنگار مهر اظهار داشت: معتقدم مسئله تحریم اجراها رنگ عوض کرده اند و مثل گذشته با واکنش های منفی مواجه نیستیم. همزمانی اجرای نمایش با برگزاری جشنواره تئاتر فجر هم برگ برنده ما شد چون از برخی برچسب ها فاصله گرفتیم و در تماشاخانه ای خصوصی و به صورت مستقل کارمان را به صحنه بردیم. البته در مجموع استقبال از نمایش ها زیاد ایده آل نیست و امیدواریم کار خودش بتواند برای خودش تبلیغ کند و مخاطبش را پیدا کند.
وی در رابطه با مبحث نمایش بیان نمود: داستان نمایش برپایه اتفاقی که سال ۲۰۰۸ در اتریش رسانه ای شد، شکل گرفته است که در آن پدری به مدت ۲۴ سال دخترش را در زیرزمین زندانی کرده و تحت شکنجه و آزار قرار می داد. کانسپت اصلی این اثر نمایشی هم بر پایه خشونت خانگی و زنان استوار است. این اتفاق وحشتناک قابلیت های دراماتیک زیادی داشت ازاین رو تصمیم گرفتم نگاهی آزاد به این داستان واقعی داشته باشم. خشونت ضد زنان در همه کشورهای دنیا رخ می دهد و تنها مخصوص خاورمیانه و یا ایران نیست.
محبعلی متذکر شد: «موشمرگی» روایتی روان شناختی و غیرواقعی از یکی از وحشتناک ترین جنایت های معاصر است که از دید یک کارگردان ایرانی روایت می شود و با بهره مندی از تکنیک تئاتر سایکودرام کوشیده ایم که اثری با ضرباهنگ بالا خلق نماییم تا مخاطب خسته نشود و حرفمان را هم به درستی انتقال دهیم. سعی شده آشفتگی های زندگی مرد داستان را بشکلی مینیمال و با ترکیب فضای مشترک بین زیرزمین و خانه به تصویر بکشیم تا خلاءهایی را که در زندگی داشته به درستی به نمایش بگذاریم ازاین رو اتفاقات نمایش واقع گرایانه رخ نمی دهند.
این کارگردان در انتها صحبت هایش بیان نمود: بحث اصلی اینست که باید به معضل خشونت خانگی ضد زنان پرداخته شود چون اگر چنین مسائلی مورد توجه قرار نگیرد و هنرمندان هم آنرا نادیده بگیرند، چنین جنایاتی به محاق می رود و به علت یک سری ملاحظات جامعه توجهی به آن نخواهد داشت.
نمایش «موشمرگی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی (سهاب) محبعلی این روزها در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.
محمدرضا حسن زاده، سحر گلشیرازی، شقایق عزیزی، نوشین طیاری، فرانک ظاهری، مه نیا قاسمی، مهدی طایفه عباسی و آتنا دولت آبادی بازیگران این اثر نمایشی هستند.
«موشمرگی» تا ۵ اسفند ساعت ۱۹: ۱۰ به اجرای خود ادامه می دهد.


منبع:

1401/11/15
14:10:02
itemprop="bestRating">5
418
تگهای خبر: بازی , تحریم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد