وبلاگ آفتاب

حق الزحمه همیار دانشجو در دانشگاه ها افزایش پیدا کرد

حق الزحمه همیار دانشجو در دانشگاه ها افزایش پیدا کرد

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باتوجه به تدوین سند شیوه نامه طرح همیار دانشجو و در امتداد پشتیبانی از دانشجویان، حق الزحمه همیار دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور افزایش پیدا کرد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به تدوین سند شیوه نامه طرح همیار دانشجو، اظهار داشت: طرح همیار دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بمنظور ترویج فرهنگ همیاری درمیان دانشجویان و بهره گیری پاره وقت از توانمندی های آنها در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی، اداری، فناوری و ایجاد بستری مناسب برای مشارکت بیشتر آنها در کارهای تخصصی و فنی در حوزه تحصیل خودشان است که در این جهت به تجربه اندوزی و مهارت افزایی نیز می پردازند.
رییس سازمان امور دانشجویان با اعلان اینکه طرح همیار دانشجو همین طور در امتداد فراهم کردن فرصتی برای کسب درآمد توسط دانشجویان در حین تحصیل تدوین شده است، اظهار داشت: طرح همیار دانشجو سبب پشتیبانی از دانشجویان مستعد، نمونه و ممتاز و همین طور کمک به اقتصاد خانوار دانشجویان متاهل در امتداد قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت می شود.
داداش پور درباره ی حق الزحمه همیاران دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اظهار داشت: باتوجه به افزایش هزینه ها و برای پشتیبانی از دانشجویان در شیوه نامه جدید همیار دانشجو در امسال، مبلغ دست مزد دانشجویان بالا رفته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی ادامه داد: برمبنای شیوه نامه جدید طرح همیاردانشجو، هر کدام از دانشجویان می توانند به عنوان همیار دانشجو تا ۱۰۰ ساعت در قسمت های مختلف دانشگاه اشتغال به کار داشته باشند و برمبنای فعالیتی که انجام می دهند ساعتی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان برای آنها لحاظ می شود، این مبلغ برای دانشجویان متاهل یک و نیم برابر ضریب فوق محاسبه می گردد.
معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آخر اشاره کرد: این مبالغ از امسال به مرحله اجرا در آمده و در سالهای بعد، با نظر هیات امنای دانشگاه، می تواند، تغییر یابد. او در آخر ابراز امیدواری کرد، متولیان برگزاری این شیوه نامه در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بتوانند ضمن تقویت روحیه مشارکت و همیاری و توانمند سازی کارهای اجتماعی دانشجویان، قسمتی از دغدغه های اقتصادی آنان را پاسخ گویند.
منبع:

1401/10/04
11:32:58
itemprop="bestRating">5
488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد