وبلاگ آفتاب
فردا در ساختمان رادیوی صداوسیما؛

رونمایی از کتب سه گانه علوم شناختی

رونمایی از کتب سه گانه علوم شناختی

به گزارش وبلاگ آفتاب، مهارتهای پایه علوم شناختی در رسانه، ساعت 24: 01؛ جنگ های ترکیبی رسانه و علوم شناختی 3 و روایت رنگ ها؛ جنگ های ترکیبی رسانه و علوم شناختی 2 فردا در سازمان صداوسیما رونمایی می شوند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، سه کتاب «تکنیک های پایه علوم شناختی در رسانه»، «ساعت ۲۴: ۰۱؛ جنگ های ترکیبی رسانه و علوم شناختی ۳» و «روایت رنگ ها؛ جنگ های ترکیبی رسانه و علوم شناختی ۲» سه شنبه ۲۹ آذر در صدای جمهوری اسلامی ایران رونمایی می شود.
علیرضا داودی، نویسنده کتب سه گانه «علوم شناختی در ساحت رسانه» اظهار داشت: علوم شناختی در ایران عمدتا در زمینه اعصاب و روان، پزشکی، پیراپزشکی و هوش مصنوعی به کار گرفته می شود، اما هیچ مؤسسه، سازمان یا فردی به کاربرد این دانش، تکنیک ها، روش ها، مدلها و قابلیت های آن در زمینه رسانه، ارتباطات و علوم اجتماعی نپرداخته است، بدین جهت می توان آنرا نوپدید دانست.
وی اوج قدرت و تأثیرگذاری علوم شناختی را در رابطه با مخاطب دانست و بیان کرد: چهار ساحت در زمینه رسانه های نوپدید در دنیا مطرح است که شامل ارتباط میان مسئولان با مردم، مردم با مسئولان، مردم با مردم و مسئولان با مسئولان در داخل می شود و در کنار این ساحت ها، فرامرزها هم مدنظر است؛ چونکه در فرامرز خودمان، دوستان، دشمنان، بی تفاوت ها و ترددکنندگان در این روابط را می بینیم.
این کارشناس علوم شناختی افزود: هم اکنون مدل نگاه حوزه شناختی در نبردهای شناختی یک قرابت معناداری با جنگ های ترکیبی پیدا کرده است. جنگ های تلفیقی از حدواصل ذهن تا اجتماع، سیاست، امنیت و … را کنترل می کند، بدین جهت بهره گیری از علوم شناختی به عنوان دانش نوین در کنار دیگر علوم در زمینه رسانه بسیار ضرورت دارد.
داودی کتاب اولین دایرةالمعارف علوم شناختی «تکنیک های پایه علوم شناختی در رسانه» را شامل ۹۰ تکنیک مهم و کابردی دانست و افزود: این نخستین بارست که در یک ظرف و قالب واحد این مهارتها که پایه بومی و البته علمی شناختی دارند، ارائه می شود که دراین زمینه اهتمام بر تولید دانش و ادبیات شده است.
وی درباره ی کتاب «ساعت ۲۴: ۰۱ دقیقه؛ جنگ های ترکیبی رسانه و علوم شناختی ۳» نیز اشاره کرد: این کتاب منبعث از برنامه ای رادیویی با همین عنوان است که پنج فصل آن تولید و پخش شده است و طی روزهای آینده وارد فصل ششم آن خواهیم شد. در این مجموعه محتوای فصل یک برنامه ساعت ۲۴: ۰۱ تدوین شده است که برآیند نظرات نخبگانی و کارشناسی فعالان این عرصه است.
نویسنده کتب سه گانه علوم شناختی در ساحت رسانه روایت رنگ ها را حاوی محتوایی دانست که در زنجیره تامین محتوای کامل تری با عنوان ساعت ۲۴: ۰۱ به عنوان مجموعه ای بسیط و بهره بردار از محتوای این کتاب قرار دارد و اضافه کرد: این زنجیره در نهایت بهره بردار یا مخاطب را به نقطه ای می رساند که بتواند به طراحی آفندی و پدافندی و پیش دستی پدافندی اقدام نماید.
این کتاب به صاحب «ساعت ۱: ۲۰ دقیقه بامداد»، قهرمان ملت ایران شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی تقدیم شده است و در پروسه تهیه، پژوهش و ساخت برنامه ها تیمی متشکل از محمدرضا محمدیان، نوشین رهگذر، فاطمه عباسی، معصومه نصیری، نرجس سلیمانی، زهرا سهل آبادی، سیده فاطمه علیقلی شعار و مسعود مرادی همراهی و همکاری داشته اند.
این مجموعه با حمایت مدیریت رادیو گفت و گو، رضا کوچک زاده تهمتن در قالب برنامه های کوتاه و میزگردهای تخصصی تقدیم مخاطبان شده که علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت رادیو گفت و گو محتوای این کتاب را ببینند و بشنوند.


منبع:

1401/09/28
21:17:40
itemprop="bestRating">5
372
تگهای خبر: پژوهش , سازمان , سایت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد