وبلاگ آفتاب
دهقانی فیروزآبادی در بازدید از كارخانه نوآوری آزادی تاكید كرد

کارخانه های نوآوری باید در زمینه سخت افزاری هم ایجاد شوند

کارخانه های نوآوری باید در زمینه سخت افزاری هم ایجاد شوند

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: امروز کشور نیاز دارد که کارخانه های نوآوری در زمینه سخت افزاری هم ایجاد شوند تا در کنار دستاوردهای به دست آمده در زمینه نرم افزاری به نیازهای فناورانه کشور در زمینه سخت هم پاسخ داده شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی از تیم ها و مراکز مستقر در کارخانه نوآوری آزادی دیدن کرد و از نزدیک با دستاوردهای چهار ساله بزرگ ترین مرکز استقرار استارتاپ ها در خاورمیانه آشنا شد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در این بازدید با اشاره به ضرورت ادامه پشتیبانی از تیم ها و جوانانی که در این کارخانه مستقر هستند و در اقتصاد کشور نقش آفرینی می کنند، اظهار داشت: خوشبختانه طی سالهای اخیر فعالیت فناوران و تیم ها در زمینه های نرم افزاری بسیار چشم گیر بوده و توفیقات خوبی در این حوزه به دست آمده است.

وی ادامه داد: بیشتر تیم های مستقر در کارخانه آزادی در زمینه نرم افزاری چون اقتصاد دیجیتال، تولید محتوا، اینترنت اشیاء و غیره فعالند و دستاوردهای آنها باارزش است و تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور دارد و این مورد لازم است باسرعت و حمایت های ویژه توسعه یابد.

بگفته دهقانی فیروزآبادی، امروز کشور نیاز دارد که کارخانه های نوآوری در زمینه سخت افزاری هم ایجاد شوند تا در کنار دستاوردهای به دست آمده در زمینه نرم افزاری به نیازهای فناورانه کشور در زمینه سخت هم پاسخ داده شود.

وی بر ادامه حمایت ها از زیست بوم فناوری و نوآوری اصرار کرد و اظهار داشت: مسیر طی شده در این راه مطلوب بوده و محصولات تولید شده و خدمات ارائه شده به قسمتی از نیازها پاسخ داده و امروز لازم است که صنایع بزرگ را هم به این توانمندی ها متصل نماییم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، کارخانه نوآوری آزادی کار خودرا از سال ۹۷ شروع کرد و امروز به عنوان بزرگ ترین مرکز استقرار استارت آپ ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در فضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب پایتخت میزبان حدود ۲ هزار نفر و ۷۷ تیم فعال در برنامه های شتاب دهی است و از شروع فعالیت این کارخانه تا حالا ۱۷۹ محصول فناورانه و خلاق در این مجموعه تولید شده که حاصل سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی حامیان و بانیان آنست.
منبع:

1401/09/03
16:57:53
itemprop="bestRating">5
432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد