وبلاگ آفتاب
طهرانچی در مراسم افتتاح اولین مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت:

تربیت اجتماعی نسل جوان در سایه کنکور گرفتار چالش های جدی شده

تربیت اجتماعی نسل جوان در سایه کنکور گرفتار چالش های جدی شده

به گزارش وبلاگ آفتاب، رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به افتتاح نخستین مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت، اظهار داشت: تربیت کودکان تا جوانی سه دوره هفت ساله است که از هفت ساله سوم، تربیت اجتماعی آغاز می شود. این دوره هفت ساله سوم در سایه کنکور گرفتار چالش های جدی شده است و در دوره دانشگاه هم توجهی به آن نمی گردد. بدین سبب در این هفت سال تربیت اجتماعی مورد نظر برای نسل جوان رخ نمی دهد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در مراسم افتتاح دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه علوم و معارف اسلامی (سعادت) که امروز با حضور دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رییس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی و هماهنگی استانهای دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس سید محمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محسن مرادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و واحد مشهد و دیگر مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در گذشته تمدنی کشور، مطالب بسیاری در زمینه تعلیم و تربیت داریم و در نظام آموزشی از سرمایه بی نظیری برخوردار هستیم. یکی از مشخصه های تعالیم قرآنی و دوده (ع)، مسأله تعلیم و تربیت است. اما در دوره جدید، مدرسه ادامه دهنده شیوه های قبلی نبود و بیشتر نیازهای آن از غرب وارد نظام تربیتی کشور شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تربیت کودکان تا جوانی سه دوره هفت ساله است که از هفت ساله سوم، تربیت اجتماعی آغاز می شود. این دوره هفت ساله سوم که بسیار هم حیاتی می باشد، در سایه کنکور گرفتار چالش های جدی شده است و در دوره دانشگاه هم توجهی به آن نمی گردد. بدین سبب در این هفت سال تربیت اجتماعی مورد نظر برای نسل جوان رخ نمی دهد.
وی اشاره کرد: وقتی که یک نظامی به بلوغ می رسد، نسل گذشته که آن نظام را ایجاد کرده اند، به عنوان والدین آن نظام هستند و باید برای نسل بعدی که فرزندان جامعه به حساب می آیند، با دلسوزی برنامه ریزی کنند. در زمینه تعلیم و تربیت نقاط ضعف و قوت مسیر فعلی باید مشخص شود تا چالش های پیش روی نظام تربیتی کم شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: می توانیم در بعضی مدارس یک نظام تعلیم و تربیت واقعی را راهبری نماییم که در این مدارس باید دوره هفت ساله سوم تربیتی را پیوسته ببینیم و افراد از سن ۱۴ تا ۲۱ سال در یک جامعه و تحت نظر یک نظام آموزش ببینند. مدارس سعادت بدنبال این هستند که یک بسته هفت ساله تعلیم و تربیت را پیش روی نسل جوان قرار دهند تا تربیت اجتماعی افراد بطور پیوسته و جامع، کامل شود.
دکتر طهرانچی با اشاره به افتتاح نخستین مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت در شهر مقدس مشهد اظهار داشت: مدرسه بعدی سعادت هم همزمان در زابل آغاز به کار خواهدنمود.
وی تاکید کرد: حرکتی که در تعلیم و تربیت اجتماعی شروع شده است، یک حرکت نو و جدید بشمار می رود و هیچ گاه ادامه دهنده مسیرهای قبلی تربیتی نیست. فضای مجازی در بعضی مسائل تأثیرگذار است، اما این تأثیرگذاری وقتی منفی خواهد شد که ما عرصه و صحنه را برای دشمن خالی کرده باشیم.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه این مراسم دکتر طهرانچی و همراهان از بخش های مختلف مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت بازدید نمودند.
منبع:

1401/07/08
08:54:09
itemprop="bestRating">5
287
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سرور , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد