وبلاگ آفتاب
با حضور وزیر علوم انجام شد

بررسی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در کمیسیون آموزش مجلس

بررسی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در کمیسیون آموزش مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از بررسی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با کنکور در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


رضا حاجی پور در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون آموزش با حضور وزیر علوم و رییس سازمان سنجش انجام شد و موضوع جلسه بحث ۴۰ و ۶۰ درصد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباب کنکور بود.
وی ادامه داد: ما به دنبال عادلانه برگزار شدن آزمون بودیم. بطور مثال بین دانش آموزی که در سیستان و بلوچستان آزمون می دهد با دانش آموزی که در تهران، شیراز یا مراکز استانها که از امکانات بالایی برخوردار می باشند آزمون می دهد، اساسا اختلاف فاحشی از جهت بار علمی وجود دارد، بدین سبب این دانش آموز نمی تواند با دانش آموز تهرانی رقابت کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد: این موارد مطالبی بود که در جلسه امروز کمیسیون عنوان شد و همه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون متفق القول بر این مساله تاکید داشتند و امیدواریم شورای عالی انقلاب فرهنگی از این موضع خود عقب نشینی کند و از تصمیم خود برگردد.
حاجی پور اظهار داشت: ما نمی خواهیم خدای نکرده روی تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی ایرادی وارد نماییم ولی حرف ما این است که تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با دقت بیشتری صورت می گرفت، چونکه بحث دانش آموزان مناطق محروم مطرح است و نمی توان به آسانی تصمیم گرفت که کنکور برمبنای ۴۰ و ۶۰ درصد باشد چون دانش آموزان مناطق محروم با مناطق پیشرفته یا برخی از مدارس غیرانتفاعی که امکانات بسیاری در امتداد آموزش دارند و هزینه های بسیاری می کنند، نمی توانند رقابت کنند.
وی ادامه داد: موضوع دیگر که در جلسه امروز کمیسیون بررسی گردید اتفاقاتی بود که در ارتباط با موضوع کنکور ۱۴۰۱ افتاد. سالم ترین کنکوری که انجام شد امسال بود چونکه تمام تقلبات افشا شد و کسانی که در زمینه تقلب سرمایه گذاری کردند دستشان رو شد و به اهداف خود نرسیدند و بدین سبب در سطح کشور سروصدا کردند. اسناد این مساله بررسی گردید که در بسیاری از جاها حتی کسانی هزینه کردند که در مناطق محروم در آزمون شرکت نمایند که آسان تر بتوانند تقلب کنند اما لو رفتند و دستگاهها و امکانات آنها را گرفتند و وزارت اطلاعات طوری عمل کرد که اجازه نداد کسی تکان بخورد.
سخنگوی کمیسیون آموزش تصریح کرد: عده ای هستند که سالیان بسیاری است سرمایه گذاری کردند و نفع بردند و جیب مردم را زدند ولی امسال زمین گیر شدند.
حاجی پور در آخر اظهار داشت: طبق وعده ای که به دانش آموزان و خانواده های آنها داده بودیم آقای زلفی گل وزیر علوم و آقای عباسپور رییس سازمان سنجش کشور در جلسه امروز کمیسیون آموزش حضور داشتند.
1401/04/22
07:38:15
itemprop="bestRating">5
434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد