وبلاگ آفتاب

کنکور به ایستگاه آخر رسید

کنکور به ایستگاه آخر رسید

وبلاگ آفتاب: چهارمین و آخرین روز برگزاری کنکور 1401 از 8 بامداد امروز با رقابت بیش از 194 هزار نفر از داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در زمینه های امتحانی شروع شد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، رقابت داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ از روز چهارشنبه هشتم تیرماه جاری شروع شد و طی سه روز گذشته داوطلبان گروههای آزمایشی هنر، علوم انسانی، ریاضی و فنی و تجربی به رقابت پرداختند.
از ساعت ۸ بامداد امروز، شنبه یازدهم تیرماه نیز رقابت در گروه آزمایشی زبان های خارجی با تعداد ۱۹۴ هزار و ۹۵۱ داوطلب شروع شد.
آزمون امروز، ساعت ۸ بامداد شروع شده و درهای حوزه های امتحانی ساعت ۷.۳۰ بسته شدند و داوطلبان می بایست پیش از این ساعت در جلسه آزمون حاضر می بودند.
کنکور ۱۴۰۱ در ۱۷ حوزه آزمونی ۱۵ کشور خارجی نیز انجام شد و با احتساب حوزه های فرعی مجموعا ۲۹۱۱ حوزه امتحانی، کنکور امسال را برگزار کردند.
تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب گروههای مختلف آزمایشی آزمون سراسری طی چهار روز به رقابت پرداختند.
تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۱، در مقایسه با سال گذشته، ۱۲۱ هزار و ۱۶۶ داوطلب (حدود ۹.۲ درصد) بیشتر شده اند.
امسال برای نخستین بار تعداد پاسخنامه های کنکور با اهمیت ترین تغییر آزمون بود که البته تعداد دفترچه ها نیز تغییر پیدا کرده است.
بر این اساس یک دفترچه عمومی و در کنار آن یک پاسخنامه عمومی به داوطلب داده شد و تعداد سؤالات عمومی ۱۰۰ سؤال بود که ۲۵ سؤال زبان و ادبیات فارسی، ۲۵ سؤال زبان عربی، ۲۵ سؤال فرهنگ و معارف اسلامی و ۲۵ سؤال نیز زبان خارجی بودند. این سؤالات در یک دفترچه عمومی در اختیار داوطلبان قرار گرفت و داوطلبان ۷۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی در اختیار داشتند و پس از اتمام این زمان، پاسخنامه به همراه دفترچه از داوطلبان گرفته شد.
آخرین گروه آزمایشی کنکور ۱۴۰۱، گروه آزمایشی زبان های خارجی است که این داوطلبان نیز علاوه بر ۱۰۰ سؤال عمومی، در دفترچه اختصاصی به ۷۰ سؤال در ۱۰۵ دقیقه پاسخ خواهند داد.
امسال در مجموع یک میلیون و ۴۸۰ هزار داوطلب در کنکور شرکت کردند که این رقم نسبت به سال قبل حدود ۱۰ درصد افزایش داشت.
بطور کلی تعداد داوطلبان زن در کنکور امسال ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر و تعداد داوطلبان مرد ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر بود و بر این اساس ۶۱ درصد کنکوری های امسال را زنان و ۳۹ درصد را نیز مردان تشکیل دادند.
نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ اواسط مردادماه جاری بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ با فاصله ۴ تا ۵ روز یعنی از دهه سوم مرداد می توانند انتخاب رشته خودرا شروع کنند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی کنکور هفته آخر شهریور ماه بر روی سایت این سازمان منتشر می شود.
منبع:

1401/04/11
10:19:33
itemprop="bestRating">5
380
تگهای خبر: آموزش , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد