وبلاگ آفتاب

شروع فعالیت بوتیک تئاتر ایران با یک نمایش

شروع فعالیت بوتیک تئاتر ایران با یک نمایش

وبلاگ آفتاب: بوتیک تئاتر ایران در دل بنای بیمارستان امید با نمایش حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی شروع به کار کرد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، بیمارستان امید در تاریخ ۱۳۲۰با نام اولیه بیمارستان پارس در بدو تأسیس فعالیت خودرا در بخش زنان و زایمان آغاز کرد و به مرور زمان، ساختمان بیمارستان به سبب قدمت بالا از گردونه خارج شد و در سال ۱۴۰۱ تبدیل به سالنی جهت اجرای نمایش های ویژه با عنوان «بوتیک تئاتر ایران» شده است. «بوتیک تئاتر ایران» با فضای ویژه خود، پذیرای دیگرگونه های تئاتری خواهد بود. این مجموعه از هرگونه ایده جدید همچون ایده های مبتنی بر استفاده از فضای ویژه ساختمان، فاقد مکان ثابت اجرا یا گردشی، ایده های مبتنی بر بدن و حرکت، ایده های مبتنی بر استفاده از تکنولوژی های جدید، ایده های چندرسانه ای، ایده های در رابطه با ارائه آثار بوسیله ظرفیت های فضای مجازی و ایده های حوزه تئاتر کاربردی به مفهوم گسترده کلمه، استقبال می کند. «بوتیک تئاتر ایران» بعنوان تازه ترین فضای نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد اجرا در فضاهای نامتعارف را قسمتی از ذات تئاتر می داند و در تلاش است در ساختمانی که سال هاست کاربری اش را از دست داده است، افق های جدیدی به روی تئاتر گشوده و اجراهای بدیع و ابتکاری از هنرمندان تئاتر کشور در این مکان اجرا شود. در نخستین گام نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی در این مجموعه به صحنه رفته است. در توضیح این مجموعه آمده است: «اینجا «بوتیک تئاترِ ایران» است. اینجا یک سالن غیرِ متعارف ویژه دیگرگونه های تئاتری است. هر چه قدر سعی کردیم که خاطراتش را پاک نماییم، نشد. وسایلش را حذف کردیم، درها را برداشتیم، برایش اسم گذاشتیم ولی باز نشد. این ساختمان درست مثل قهرمان نمایش، ناتمام است. اینجا می توانید رویا ببافید! به دیوارهایش خیره شوید و هر گوشه ای برایتان تئاتری شکل بگیرد. هر جا که خواستید می توانید تکیه دهید یا بنشینید ولی حتما جایتان به آسانی صندلی های سالن تئاتر نیست. بعضی اوقات باید جایتان را تغییر دهید و با تئاتر از طبقه ای به طبقه ای دیگر بروید.
شما در این فضا قسمتی از نمایش می شوید. به بوتیک تئاتر ایران خوش اومدین.» علاقه مندان جهت اطلاع از برنامه های «بوتیک تئاتر ایران» می توانند به سایت پردیس تئاتر شهرزاد و یا کانال این مجموعه مراجعه کنند.


منبع:

1401/02/07
17:40:25
itemprop="bestRating">5
633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد