وبلاگ آفتاب
سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش اعلام كرد

نوع سؤالات کنکور سال جاری

نوع سؤالات کنکور سال جاری

به گزارش وبلاگ آفتاب سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با تکیه بر این که سؤالات آزمون سراسری امسال بر مبنای محتوای کتاب های درسی خواهد بود، اظهار داشت: در آزمون دفترچه و پاسخنامه سؤالات عمومی و اختصاصی تفکیک شده است و سؤالات آزمون سراسری امسال هم بر مبنای محتوای کتاب های درسی خواهد بود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی در نشست هماهنگی عوامل اجرایی کنکور ۱۴۰۱ در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، اظهار داشت: آزمون سراسری در سال ۱۴۰۱ دارای تغییراتی در تعداد دفترچه و سؤالات است. در آزمون سراسری سالهای قبل دو دفترچه سؤال و یک پاسخنامه داشتیم؛ اما در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ دفترچه و پاسخنامه سؤالات عمومی و اختصاصی تفکیک شده است.
وی تصریح کرد: در کنکور سال جاری داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی یک دفترچه سؤالات عمومی و یک پاسخنامه دریافت کرده و سپس دو دفترچه اختصاصی و دو پاسخنامه اختصاصی مجزا برای پاسخگویی دریافت می کنند.
مروتی تاکید کرد: فقط در گروه تجربی، متقاضیان رشته بهیاری علاوه بر دو دفترچه اختصاصی، یک دفترچه سؤالات ویژه بهیاران را لازم است پاسخ دهند و داوطلبان گروههای آزمایشی زبان های خارجی و هنر علاوه بر دفترچه سؤالات عمومی یک دفترچه اختصاصی با پاسخنامه مجزا دارند.
وی افزود: پاسخنامه ها روان سازی شده تا داوطلبان کمتر اشتباه کنند و برای هر درس یک ستون در نظر گرفته شده است. سؤالات آزمون سراسری امسال هم بر مبنای محتوای کتاب های درسی خواهد بود.
سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد داوطلبان کنکور سال جاری را بیشتر از یک میلیون و ۴۸۹ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ۶۱ درصد از داوطلبان زن و ۳۹ درصد شرکت کنندگان مرد هستند و تعداد متقاضیان شرکت در کنکور سراسری نسبت به سال قبل حدود ۱۰ درصد افزایش دارد.
مروتی به تعداد داوطلبان آزمون سراسری استان سمنان در سال ۱۴۰۱ اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب از استان سمنان در آزمون سراسری سالجاری شرکت کرده اند؛ از این تعداد ۶۱ درصد زن و ۳۹ درصد مرد هستند که مطابق میانگین داوطلبان کشور است.
سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: بیشترین داوطلب استان سمنان در گروه آزمایشی علوم تجربی با ۴۳۹۶ شرکت کننده بوده و کمترین تعداد داوطلب با ۱۵۸۴ نفر در ارتباط با گروه زبان های خارجی است. ۳۲۵۹ نفر داوطلب هم در گروه علوم انسانی، ۱۶۷۹ نفر در گروه هنر و ۱۵۹۴ نفر هم در گروه آزمایشی ریاضی شرکت داشته اند.
مروتی در مورد وضعیت پذیرفته شدگان استان سمنان در دانشگاه ها، اظهار داشت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۰، استان سمنان در میان همه استانهای کشور در جایگاه سوم پذیرفته شدگان آزمون سراسری قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، مروتی هوشمندسازی و برگزاری آزمون بدون کاغذ را از برنامه های سازمان سنجش برای سال ۱۴۰۳ اعلام نمود و اظهار داشت: در مورد این اقدام آماده دریافت نظرات و پیشنهادات تمامی دانشگاه ها هستیم.
سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، اضافه کرد: نمونه ای از آزمون هوشمند الکترونیک الان درباره برخی آزمون های زبان های خارجی در حال انجام می باشد و با بسترسازی مناسب و تلاش مضاعف میتوان همه آزمون ها در سطح کشور را به سمت آزمون الکترونیکی پیش برد.
منبع:

1401/02/04
08:35:55
itemprop="bestRating">5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد