وبلاگ آفتاب
معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی:

افتتاح اتاق فکر استادان و دانشجویان

افتتاح اتاق فکر استادان و دانشجویان

به گزارش وبلاگ آفتاب معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی از طریق اندازی اتاق فکر استـادان و دانشجویـان در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم در سال ۱۴۰۱ با حمایت دانشجویان، استادان و کارمندان بتوانیم برنامه های جدیدی در چهار محور فناوری، محتوایی، کاربری و انگیزشی طراحی و اجرا نماییم.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا طالب پور ضمن بیان این مطلب ضمن اشاره به ایجاد اتاق فکر استادان و دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: هم اکنون دانشگاه شهید بهشتی ۷۵ انجمن علمی دانشجویی دارد که از این تعداد، ۵۰ انجمن فعال می باشند. در واقع انجمن های علمی دانشجویی، تشکل های علمی هستند که به ازاء هر رشته تحصیلی، طبق ضوابط و آئین نامه های مربوطه امکان تشکیل دارند. طی سال ۱۴۰۰ با توجه با محدودیت های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، فعالیتهای این انجمن ها در سطح مطلوبی مورد پیگیری قرار|گرفت که برگزاری ۲۱۸ کارگاه آموزشی، ۳۳ کلاس آموزشی، ۵۰ دوره آموزشی، ۱۰ مسابقه علمی، یک جشنواره داخلی و ملی و سه سمینار و گردهمایی علمی همچون فعالیتهای آنها بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با برشمردن مهم ترین دستاوردها و فعالیتهای کانون ها و تشکل های سیاسی دانشگاه در سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: اداره کانون ها و تشکل های سیاسی از دو بخش کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی و بخش تشکل های سیاسی تشکیل شده است که هم اکنون، ۱۷ کانون و ۴ تشکل در دانشگاه فعالند؛ جامعه اسلامی، انجمن اسلامی آزادی خواه، انجمن اسلامی طیف تحکیم و بسیج دانشجویی، چهار تشکل فعال دانشگاه هستند که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۲ کرسی آزاداندیشی و ۵۱ نشست و میزگرد را برگزار کردند.
وی در مورد عملکرد نشریه های دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان شد: هم اکنون تعداد ۱۴۰ نشریه در دانشگاه شهید بهشتی دارای مجوز وجود دارد که از این تعداد ۷۰ نشریه فعال می باشند. در سال ۱۴۰۰ قریب به ۱۱۵ شماره نشریه منتشر نموده اند. به صورت کلی هر دانشجو و یا تشکل قانونمند می تواند با پیروی از آئین نامه نشریه های دانشجویی وزارت علوم جهت راه اندازی نشریه درخواست مجوز کند.
دکتر طالب پور درباره فعالیتهای مرکز ارتقاء شایستگی های دانشجویی (فنی و حرفه ای) دانشگاه شهید بهشتی هم اضافه کرد: این مرکز با شعار «هر دانشجو، یک مهارت»، در سال ۱۴۰۰ با مشارکت ۳۵۰ دانشجو، ۲۰ کارگاه، سه نشست تخصصی، ۲۵ مسابقه و یک جشنواره برگزار کرده است که بالغ بر ۱۲۰ مهارت آموز موفق به دریافت مدرک فنی و حرفه ای شده اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی این دانشگاه را یکی از مهم ترین واحدهای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانست و اظهار داشت: این مرکز شامل دو اداره «مشاوره و خدمات روان شناختی» و «آموزش های اجتماعی» است که مجموعه ای از خدمات مشاوره، روان شناختی و روان پزشکی را عرضه می کند که در سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۳۰۰۰ نفر از خدمات روان شناختی این مرکز بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، قریب به ۲۱ کارگاه، ۳ نشست تخصصی و کشوری، ۳۷ شماره پادکست، بروشور و ماهنامه از جانب این مرکز ساخته شده است. همچنین، ۲۶۰ نفر از دانشجویان مشروطی دوره کارشناسی ورودی های ۹۷ تا ۹۹ تحت نظر دفتر ارتقاء قرار گرفتند و از نظر تحصیلی و پیگیری جلسات مشاوره رصد شدند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: امیدوار هستیم این معاونت در سال ۱۴۰۱ با حمایت دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه بتواند برنامه های جدیدی در چهار محور فناوری، محتوایی، کاربری و انگیزشی طراحی و اجرا نماید.​​​​​​​
منبع:

1401/01/12
12:54:25
itemprop="bestRating">5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد