وبلاگ آفتاب

ادامه قانون ماسک الزامی در دو دانشگاه کانادایی

ادامه قانون ماسک الزامی در دو دانشگاه کانادایی

وبلاگ آفتاب: دو دانشگاه معروف کانادایی در ایالت آلبرتا اعلام نمودند با وجود اعلام دولت در خصوص کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی، قانون ماسک الزامی همچنان در دانشگاه اجرا می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از گلوبال نیوز، اعضای هیات علمی دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبرتا، کاهش پروتکلهای بهداشتی در این شهر را دلیلی بر طولانی تر شدن همه گیری کووید-۱۹ دانستند.
حدود ۲۵ کارشناس دانشگاه آلبرتا با تجربیات مختلف در نامه ای به دولت اعلام نمودند که کاهش پروتکل ها اثرات سوئی خواهد داشت.
در اوایل هفته گذشته مقامات دولتی شهر آلبرتا اعلام نمودند که پروتکلهای بهداشتی در این شهر کاسته می شود.
اما با این اوصاف دانشگاه آلبرتا و دانشگاه کلگری از برترین دانشگاه های کانادا اعلام نمودند که قصد دارند به هنگام بازگشت به آموزش حضوری در روز ۲۸ فوریه سالجاری، ماسک زدن را همچنان برای دانشجویان خود الزامی کنند.
وزیر آموزش کانادا اعلام نموده بود که از اول ماه مارس، موسسات آموزش عالی می توانند بدن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن به کار خود ادمه دهند.
پس از این اظهار نظر، مقامات دانشگاه آلبرتا اعلام نمودند که استفاده از ماسک در تمام فضاهای بسته دانشگاه همچنان الزامی است.
دانشگاه کلگری هم اعلام نمود که برای ترم آتی دستور العمل واکسن الزامی را برای دانشجویان خود حذف می کند ولی ماسک زدن همچنان الزامی است.
نظر دانشجویان در این رابطه چیست؟
نیکول اشمیت رئیس اتحادیه دانشجویان دانشگاه کلگری اظهار داشت که واکنش های گوناگونی از طرف دانشجویان این دانشگاه دریافت کرده است و بعضی از آنها نسبت به لغو دستور واکسن الزامی ابراز نگرانی کرده اند.
اشمیت می گوید: بدیهی است که ما دانشجویان میخواهیم بعد از بازگشت به دانشگاه احساس امنیت داشته باشیم.
آستین آشباگ دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه اظهار داشت: دانشجویان از این که مداما بین آموزش حضوری و مجازی در دوراهی هستند، خسته شده اند.
وی اظهار داشت: اگر فورا دانشجویان را به آموزش حضوری بازگردانیم، سطح اضطراب اجتماعی به شدت افزایش خواهد یافت.
روآن لی رئیس اتحادیه دانشجویان آلبرتا هم اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد دانشجویان با نامه وزیر آموزش مخالف بودند اما در این میان، دانشجویانی هم هستند که نسبت به رفع محدودیت ها اشتیاق از خود نشان می دهند.

منبع:

1400/11/29
22:56:43
itemprop="bestRating">5
474
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد