وبلاگ آفتاب

اجرای ۱۰ پروژه ملی برای نفوذ فناوری اطلاعات در تولید محصولات زیستی

اجرای ۱۰ پروژه ملی برای نفوذ فناوری اطلاعات در تولید محصولات زیستی

وبلاگ آفتاب: ۱۰ پروژه ملی به منظور توسعه فناوری اطلاعات در فرایند تولید محصولات زیستی در کشور اجرا می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، ارتقاء فناوری های زیستی و نفـوذ آنها در بخش تولیـد محصولات زیستی بدون استفاده از ابزارهای نوین و فناوری اطلاعات بازدهی پایینی دارد و در بعضی موارد توجیه اقتصادی هم ندارد. ازاین رو بهره برداری از این تکنولوژی در تولید محصولات زیستی مزایای گوناگونی دارد. بر همین مبنا در کشور ۱۰ پروژه ملی برای تحقق این هدف اجرایی می شود.
توسعه فناوری اطلاعات در فرایند تولید محصولات زیستی امکان تولید اقتصادی، تسهیل نفوذ فناوری، تسهیل تجاری سازی و غیره را فراهم می آورد.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این پروژه ها به دنبال توسعه تولیدات حوزه زیستی و بالا بردن کیفیت این محصولات است. در همین راستا هم عملیاتی کردن ۵ پروژه «توسعه اینترنت اشیاء در هوشمندسازی مراکز تولید محصولات زیستی» و ۵ پروژه «توسعه سنجش از دور برای تولید محصولات زیستی کشاورزی» را در دستور کار قرار داده است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، توسعه مصرف آفت کش ها، کودهای زیستی، تولید محصولات سالم کشاورزی و غیره بر مبنای اکوسیسـتم دیجیتال امکان راهنمایی و هدایت کشاورزان برای افزایش عملکرد، تولید محصول سالم و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی را فراهم می آورد.
اینترنت اشیاء، سنجش از دور و هوشمندسازی بعنوان ابزاری برای افزایش بهره وری، مدیریت صحیح، افزایش تولید، تسهیل نفـوذ فناوری و غیره به کار می آید. بر همین مبنا توسعه فناوری اطلاعات به ارتقای تولیدات می انجامد.
1400/10/26
12:20:29
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد