وبلاگ آفتاب
دبیر دوسالانه اعلام كرد:

رویكردهای جدید دوسالانه سرو نقره ای

رویكردهای جدید دوسالانه سرو نقره ای

وبلاگ آفتاب: محسن سلیمانی برخی رویكردهای جدید ششمین دوسالانه طراحی گرافیك سرو نقره ای را برشمرد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیك «سرو نقره ای»، محسن سلیمانی دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیك «سرو نقره ای» درباره خصوصیت های دوسالانه ششم و تفاوت این دوره با دوره های پیشین اظهار داشت: در ششمین دوسالانه «سرو نقره ای» تلاش كردیم رویكرد جدیدتری داشته باشیم از این جهت كه حضور جوانان را مغتنم شمردیم چونكه پویایی آنها برایمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و این، نخستین رویكرد ما در انتخاب آثار خواهد بود.
وی درباره نحوه انتخاب هیات داوران و تیم های سه نفره آنها توضیح داد: از آنجایی كه «سرو نقره ای» مختص به اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیك ایران است، قاعدتاً باید دوسالانه كاری این اعضا را به نمایش بگذاریم و در نهایت، انتخابی برای این دوسالانه داشته باشیم. بنابراین از حضور یك هنرمند مطرح در رشته مربوطه، یك پیشكسوت و یك هنرمند جوان و پویا كه در دوره های پیشین «سرو نقره ای» حائز رتبه و برگزیده شده بود، در هیات انتخاب و داوری بهره گرفتیم.
دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیك «سرو نقره ای» درباره دیگر رویكردها و برنامه های این دوسالانه اظهار داشت: به جهت اینكه بتوانیم رویكرد خاص تری را شاهد باشیم، با عنایت به اینكه گرافیك ایران در حال سوق یافتن به فضای مجازی است و حتی مسیرش به سمت موشن گرافیكس هم است و دیزاین خیلی اهمیت دارد، در نظر داریم به صورت پژوهشی در این موارد كار نماییم و بنابراین در نظر داریم در بخش برنامه های جنبی، نشست هایی با مبحث دیزاین و موشن گرافیكس یا دیجیتال برگزار نماییم.
وی به بخش «تایپ فیس» و اهمیت آن اشاره نمود و اضافه كرد: از آنجایی كه سال هاست نتوانستیم بخش «تایپ فیس» را به منصه ظهور برسانیم، می خواهیم در این عرصه به صورت حرفه ای برنامه داشته باشیم و چون می خواهیم هنرمندان را به سمت حرفه ای شدن در این زمینه سوق دهیم، در بخش «تایپ فیس»، آثار نیازی به سفارش دهنده ندارند و هنرمندان می توانند هر اثری را در این مورد برای ما به همراه استیتمنت یا بیانیه اثر ارسال كنند، چونكه می خواهیم دست طراحان را در این زمینه باز بگذاریم و پژوهش محور روی تایپ فیس كار كنند. اما در باقی موارد همان گونه كه در فراخوان ذكر شده بود، آثار باید سفارش دهنده داشته باشند.
سلیمانی در انتها تصریح كرد: مشاركت سازمان های همسو در دوسالانه بسیار حائز اهمیت می باشد از این منظر كه در زمینه تجسمی بسیاری از سازمان ها و نهادها در حال فعالیت هستند و ما هم تلاش داریم بتوانیم نوعی مشاركت، هم اندیشی و همگرایی در زمینه تجسمی و گرافیك داشته باشیم تا پس از نمایش این آثار تاثیرگذاری آنها را روی مخاطبان مردمی شاهد باشیم و بتوانیم حتی الامكان ذائقه مردمی را نسبت به گرافیك بالا ببریم. امیدواریم بتوانیم در این بخش حتی انتخاب مردمی هم داشته باشیم و در حال كار روی آن هستیم.
ششمین دوسالانه طراحی گرافیك «سرو نقره ای» جمعه ۲۲ آذر ۹۸ در خانه هنرمندان ایران گشایش می یابد.

1398/08/17
17:17:56
itemprop="bestRating">5
4848
تگهای خبر: پژوهش , دیجیتال , سازمان , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد