وبلاگ آفتاب
با معرفی برگزیدگان؛

هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه به پایان رسید

هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه به پایان رسید

به گزارش وبلاگ آفتاب مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه با معرفی برگزیدگان و با حضور تعدادی از شرکت کنندگان و حامیان این جشنواره با پخش زنده از شبکه امید برگزار گردید.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه عصر روز گذشته پنجشنبه ۱۳ آبان همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز دانش آموز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار گردید.
سید محمدصادق امامیان رئیس ساترا (رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی) از حامیان این رویداد در اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه اظهار داشت: جای شادمانی و شکر است که پس از ۲ سال وقفه، چنین جمع خوب و پر نشاطی را گرد هم آوردید.
امامیان افزود: در دنیای امروز بعد از به وجود آمدن اینترنت رسانه های مجازی هم در ایران رشد کردند و همان هایی که به وی اودی هم معروف هستند در ایران به وجود آمد. ساترا وظیفه رشد و توسعه آثار ایرانی در این فضا را دارد.
وی اضافه کرد: چنین جشنواره هایی برای ما بسیار اهمیت دارد، چون که کاربردهای مهمی در حوزه فضای مجازی و حدود کاری ما دارد. از چنین ظرفیتی که این جشنواره برای ما و شما بوجود آورده است باید بهترین استفاده را ببریم.
رئیس ساترا با اخطار در مورد صدمه های احتمالی اینترنت، فضای مجازی و تکنولوژی های در رابطه با آن اظهار داشت: اگر حواسمان به اینترنت و امکاناتی که آن در اختیار ما قرار می دهد نباشد، گرفتار مشکل می شویم. استفاده درست از فناوری روز و آزادی از اسارت احتمالی آن مبحث بسیار مهمی است که باید به آن بپردازیم. پی گیری و تولید اثر در مورد این مورد آن هم به دست شما بسیار مهم می باشد. چون که شما با آثار تولیدی خود در مورد این مورد کمک می کنید تا درست از امکانات استفاده نماییم.
ورود شما به جمع هنرمندان را تبریک می گویم
الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که از حامیان این جشنواره بود هم در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی کوتاه اظهار داشت: یک آفرینش هنری ترکیبی از چند مرحله است. اول فهم درست از صورت مسئله و گزینش آن برای یافتن اهمیت آن است. بخش بعدی چاره خوب و در آخر کشفیات و دستاوردهایی گام دوم است که فرد هنرمند آنرا با هنرمندی و ظرافت در اختیار دیگران قرار می دهد تا باعث انگیزه بیشتر برای دیگران شود. بنابراین هنرمندان از مهم ترین اعضای هر جامعه ای بودند. ورود شما به جمع هنرمندان را تبریک می گویم. آدم هایی که هنرمند می شوند و آفرینش هنر می کنند هیچگاه نمی میرند، مثل مرحوم رحیم پور که الان در کنار ما در این مراسم با آثارش، با فعالیت هایش و … حضور دارد. بدین سان اثر مهم هنر در هر جامعه ماندگاری آن است.
وی اضافه کرد: سمپاد به هیچ وجه خویش را در چهاردیواری مدارس خود محصور نمی داند و برای هر استعدادی در کشور دغدغه دارد. بسیار خرسندیم که در این جشنواره در کنار شما بوده و هستیم. لطفاً ما را در شناسایی استعدادهایی مثل خودتان کمک کنید.
یاوری در انتها اظهار داشت: بی گمان استعدادهای ایرانی با تلاش و کسب دانش، خویش را برای آینده ای درخشان تر ایران آماده می کنند.
آنچنان اثرگذار باشید که یادتان همیشه زنده باشد
باطنی یکی از داوران بخش تیزر فیلم این جشنواره هم قبل از اعلام جوایز این بخش در سخنانی اظهار داشت: کتاب زیبای آفرینش فصول مختلفی دارد که هر کدام بخش های مختلفی دارد و هر بخش آن جملات مختلف و هر جمله آن پر از کلمات متنوع و رنگارنگ است. برخی کلمات بی فایده اند ولی برخی کلمات آنقدر نظام آفرینش را زیباتر می کنند که آدم را مجذوب خود می کند. یکی از این کلمات زیبا حامد رحیم پور بود.
باطنی اضافه کرد: امیدوارم هر یک از شرکت کنندگان این جشنواره مثال این کلمات زیبا باشید که اگر روزی دیگر در کنار ما و در این جشنواره نباشید جای خالی تان حس شود و همه به دنبال شما باشند که آن کلمه چه بود و چه کسی بود که آثارش امروز این چنین باقی مانده و جای خالی آن حس می شود.
در تلاشیم تا آثار برگزیده از شبکه امید سازمان صدا و سیما پخش شود
حجت عدالت پناه از داوران بخش تخصصی مستند هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه هم قبل از اعلام جوایز این بخش اظهار داشت: آثار این دوره از جشنواره با موضوعات روز ساخته شده بود و صدمه های اجتماعی در رابطه با نوجوانان مورد توجه قرار گرفته بود که جای تامل داشت، چون که نشان از عمق تفکر و نگرش شرکت کنندگان این جشنواره بود. همینطور آثاری با موضوعات مهمی مانند خدا، عشق و زندگی ساخته شده است که بسیار جذاب و مورد توجه ما قرار گرفت.

عدالت پناه در انتها اظهار داشت: بعضی از آثار خیلی خوب بود و در تلاشیم تا این آثار از شبکه امید سازمان صدا و سیما پخش شود. همینطور در نظر داریم تا ارتباط جشنواره با شرکت کنندگان و استعدادهای شناخته شده قطع نشود.
قدر امکانات در اختیار خویش را بدانید
محمدمهدی رحمتی رئیس بسیج سازمان صدا و سیما در این مراسم اظهار داشت: ۱۳ آبان سال جاری همزمان با چهلمین روز شهادت علی لندی است. هیچکس فکر نمی کرد که بار دیگر کسی در یک شرایط خاص تصمیمی مهم و بالاتر از سن خودش بگیرد، اما شهید لندی این کار را کرد. من می دانستم که می خواهم دانشجوی هنر باشم و می دانستم که می خواهم چه کاری انجام دهم، اما امکانات زمان ما با شما اصلاً قابل قیاس نیست. شما باید قدر داشته هایتان را بدانید و از آن به خوبی استفاده کنید تا به اهدافتان برسید. مسیر درستی انتخاب کنید تا جایی که در کار خود و مسیر خود نخبه شوید.
پوستر سومین جشنواره گرافیک رونمایی شد
در ادامه این مراسم از پوستر سومین جشنواره گرافیک با حضور رحمتی رئیس بسیج سازمان صدا و سیما و امیرحسین اخوین دبیر جشنواره گرافیک و فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه رونمایی گردید. اخوین پس این رونمایی از انتشار فراخوان سومین جشنواره گرافیک در ایام آینده اطلاع داد و مهلت ارسال اثر را تا ۳۰ دیماه اعلام نمود.
*آثار برگزیده این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه در بخش های اصلی: داستانی، انیمیشن، مستند، علمی و آموزشی، نماهنگ، ویدیوبلاگ و تیزر تبلیغاتی (با تاکید بر برند ایرانی) و در بخش های جانبی: فیلمنامه نویسی و اقلام تبلیغاتی فیلم (شامل پوستر، عکس و تیزر) با مبحث آزاد برگزار گردید.
*امیررضا پارسی زاده با اثری با عنوان «پرواز» جایزه دبیر جشنواره را دریافت کرد.
جایزه ساترا
جایزه ویژه ساترا به فیلم تناوب به کارگردانی زهرا صفری از تهران اهدا شد.
جایزه دوم ساترا به فیلم رویایی پیکسلی به کارگردانی فائزه نادری از تهران اهدا شد.
جایزه سوم ساترا به فیلم کولبر به کارگردانی شهرزاد سپینانی از اصفهان اهدا شد.
جایزه چهارم ساترا به فیلم تلخی شاد به کارگردانی بنیامین خداونده از سراوان سیستان و بلوچستان اهدا شد.
بخش تخصصی نماهنگ
جایزه ویژه نماهنگ به فیلم فرصت به کارگردانی امیرحسین عسکری از اصفهان اهدا شد
جایزه استعدادهای درخشان:
جایزه ویژه به فیلم نیروی شناوری مایعات به کارگردانی لطیفی از تبریز اهدا شد.
جایزه دوم به فیلم آزمایشگاه نبوغ به کارگردانی سیدفاطمه موسوی از بهشهر اهدا شد.
جایزه سوم به فیلم تولید محصول در شرایط دیم به کارگردانی ایلیا علی زاده از مراغه اهدا شد.
جایزه گروه دوم خودباوری:
جایزه ویژه به فیلم مسیر درست به کارگردانی بهزاد وفایی از تربت حیدریه اهدا شد.
جایزه دوم به فیلم آزمون به کارگردانی آرش برایی نژاد از زاهدان اهدا شد.
جایزه سوم به فیلم شرایط بحرانی را به نفع خودت تغییر بده از بناب اهدا شد.
جایزه بخش جانبی پوستر:
هیئت داوران اثری را شایسته دریافت تندیس ندیدند.
دیپلم افتخار بهترین پوستر جانبی به محمد سلیمی برای اثر جنگل از تهران اهدا شد.
تیزر فیلم:
تندیس زرین بهترین تیزر در بخش جانبی به محمدحسین میرزایی کارگردان نیمه تاریک اصفهان اهدا شد.
دیپلم افتخار بهتری تیز در بخش جانبی به یاسر مقنی کارگردان تیرز کاهن از شهر ارومیه اهدا شد.
بخش تصاویر پشت صحنه:
تندیس زرین بهترین عکس پشت صحنه به آلا دهقانی عکاس اثر تداعی از اصفهان اهدا شد.
دیپلم افتخار بهترین عکس پشت صحنه به مجتبی ستوده نیا برای اثر نبض آخر از سیرجان کرمان اهدا شد.
برگزیدگان بخش تخصصی مستند:
جایزه ویژه هیات داوران در محور مستند به اثر جوجه اردک زشت به کارگردانی محمد طاها ناطقی از تهران اهدا شد.
تندیس زرین بهترین تحقیق و پژوهش در محور مستند محمد جواد توکلی نویسنده نبرد البرز دزفول اهدا شد.
تندیس زرین بهترین کارگردانی در محور مستند طاها دهقان چناری برای اثر کارما از یزد اهدا شد.
تندیس زرین بهترین تدوین در محور مستند به معین کاج برای اثری بعنوان فراتر از پاندمی از تهران اهدا شد.
برگزیدگان محور تیزر تبلیغاتی:
تندیس زرین بخش تیزر تبلیغاتی به محمد امین اسطیری برای اثر پازل رسید.

1400/08/14
16:43:06
itemprop="bestRating">5
911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد