وبلاگ آفتاب

محافظت از مادر و جنین در مقابل امواج الكترومغناطیس با محصول ایرانی

محافظت از مادر و جنین در مقابل امواج الكترومغناطیس با محصول ایرانی

به گزارش وبلاگ آفتاب به منظور حفظ سلامتی مادر و جنین یکی از شرکتهای فناور با استفاده از پارچه محافظ در مقابل امواج الکترومغناطیس حاوی نانوذرات، شکم بندهای حاملگی را به بازار عرضه کردده است.


به گزارش ایسنا، تابش امواج در سطوح منتشرشده توسط گوشی همراه و وای فای (Wi-Fi) دارای اثرات زیستی مضری است، بگونه ای که نتایج تحقیقات نشان می دهد که این امواج در رشد سلول ها، تکثیر DNA و عملکرد سلول های مغز اثرات منفی خواهند گذاشت. به همین دلیل، متخصصان سلامت اعتقاد دارند که در دوران کودکی و حاملگی که رشد سلول ها سریع و پیچیده است، انسان بیشتر در معرض خطر این امواج قرار دارد.
طبق برخی بررسی های انجام شده، مادر هر چه بیشتر از گوشی همراه استفاده نماید، کودک پس از زایمان از مشکلات رفتاری بیشتری رنج خواهد برد. ساز و کار این امر هنوز مشخص نشده است، اما به نظر می آید که امواج تلفن همراه می تواند بر ترشح منظم هورمون ها اثر گذاشته و در ادامه بر رشد متابولیسم بدن و مغز تاثیر بگذارد.
ازاین رو یکی از شرکتهای فناور شکم بند حاملگی حاوی نانوذرات را تولید کرده است که دارای خاصیت محافظت در مقابل امواج الکترومغناطیسی است. با عنایت به صدمه پذیر بودن مادران آبستن و جنین آنها و در جهت حفظ سلامت آنها با استفاده از منسوجات پیشرفته برپایه فناوری نانو، این شکم بند ساخته شده است.
این شکم بندهای محافظ علاوه بر حفاظت و جذب امواج و حفظ سلامت جنین، در پیشگیری از افتادگی شکم و همینطور کاهش کمردردهای شایع دوران حاملگی کاربرد دارد.
یکی از مزیت های این شکم بند ضدامواج ایرانی در مقایسه با محصولات مشابه خارجی در این است که محصول ایرانی فاقد ذرات نقره است و مستقیم با بدن تماس ندارد؛ همینطور شکم بندهای ایرانی امواج الکترومغناطیس را دفع و منعکس می کنند؛ درحالی که مکانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی جذب امواج الکترومغناطیس است که این مورد باعث ایجاد گرما در شکم بند می شود.
به نقل از ستاد نانو، پارچه های ضدامواج الکترومغناطیس تابحال علاوه بر دریافت تأییدیه از وزارت بهداشت و درمان، موفق به کسب دو مدال طلا از جشنواره بین المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد و کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده است.
منبع:

1400/04/13
11:55:40
itemprop="bestRating">5
994
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد