وبلاگ آفتاب
وحید یامین پور با مهر مطرح كرد؛

ده ها وزارت ارشاد بدون هنرمند به كار نمی آید

ده ها وزارت ارشاد بدون هنرمند به كار نمی آید

وبلاگ آفتاب: وحید یامین پور چهره هنر انقلاب 1399 معتقد می باشد مفاهیم متعالی جبهه حق، باید به زبان هنر درآید و این طور هنری، باقی خواهد ماند.



وحید یامین پور رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی که بعنوان چهره هنر انقلاب ۱۳۹۹ عرضه شد، با اعلان اینکه هنر سطح متعالی و بلند مرتبه تأثیرگذاری است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: هنرمند معلمی است که در تأثیرگذاری او هیچ شک و تردیدی نیست؛ هنر اگر درست با قلب مخاطب بتواند ارتباط برقرار کند، تأثیرگذاری آن قطعی خواهد بود.
وی اشاره کرد: این که کسی موفق شود حق را زیبا به مردم معرفی بکند و غیرت دینی را در جان مردم بنشاند و مردم را شیفته حق کند این فقط از دست هنر بر می آید هنر مربی اصلی جامعه است.
یامین پور با اشاره به این که آثار هنری هیچ محدودیت زمانی برای تأثیرگذاری ندارند، بیان کرد: با ابزار هنر می توان دشوارترین مفاهیم را آموزش داد. هنر زبانی است که نژاد و قوم نمی شناسد و مخاطب آن بشریت و انسانیت است.
وی به بیانات مقام معظم رهبری درباره هنر اشاره نمود و اظهار داشت: مفاهیم متعالی جبهه حق، باید به زبان هنر درآید و این طور هنری، باقی خواهد ماند. هنرمندان از این جهت که قلب و تخیل مردم را نسبت به آینده می سازند، معلمان و سازندگان آینده کشور هستند.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی کشور بیان کرد: خانه هنر، قلب و جان انسان ها است؛ ما اگر ده ها وزارت فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری داشته باشیم ولی انسان هنرمند نداشته باشیم همه اینها جز خشت و تیرچه آهن نخواهد بود و خروجی نخواهد داشت.
وی اشاره کرد: چیزی که باید از آن مراقبت کرد جوشش و خروش و انگیزه است که از جان جوانان هنرمند می جوشد و تبدیل به یک اثر هنری می شود و البته این راه ها نیاز به یک مرشد هم دارد.
یامین پور بر مساله تربیت و آموزش در زمینه هنر اصرار کرد و اظهار داشت: باید تربیت و آموزش جدی گرفته شود و اگر حتی نیاز هم بود، باید برای این کار هنرمندان هجرت کنند.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در آخر به افتتاح نخستین دفتر هنر مردمی در شهرستان بشرویه اشاره و اظهار نمود: جوانان این شهر که نه انقلاب و نه دفاع مقدس را دیدند آنچنان از دفاع مقدس می گویند و آنچنان نسبت به مفاهیم انقلاب اسلامی هیجان دارند که باید در مقابل جوش و خروش انقلابی شان سر تعظیم فرود آورد.


منبع:

1400/03/03
20:37:58
itemprop="bestRating">5
961
تگهای خبر: آموزش , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد