وبلاگ آفتاب

دانشگاه های هند، برای مبارزه با كووید-۱۹ دست به كار شدند

دانشگاه های هند، برای مبارزه با كووید-۱۹ دست به كار شدند

به گزارش وبلاگ آفتاب وضعیت اسفبار انتشار کرونا در هند سبب شده دانشگاه دهلی خواهان تاسیس مرکزی جداگانه برای رسیدگی به اساتید و دانشجویان خود باشد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از یودبلیونیوز، دانشگاه "دهلی" یکی از بزرگترین دانشگاه های هند با ۹۱ دانشکده، به دولت این کشور اعلام نمود که برای اعضای هیات علمی کارکنان و اعضای خانواده این افراد که مبتلا به کووید-۱۹ هستند، مرکز مراقبتی خاص خویش را می خواهد. چونکه در هفته های اخیر نزدیک به ۱۵ نفر از اعضای هیات علمی و مقامات ارشد این دانشگاه به علت مبتلا شدن به کووید-۱۹ جان خویش را از دست داده اند.
دانشگاه دهلی بیشتر از ۴۰ هزار دانشجو و هزاران استاد و کارمند دارد.
هم اکنون، دهلی نو پایتخت هند به علت گسترش وسیع و سریع کرونا ویروس، با کمبود بیمارستان و تخت های icu و همینطور کمبود دستگاههای اکسیژن رسانی مواجه می باشد.
این در شرایطی است که تعداد بسیار زیادی از اساتید، کارمندان و دانشجویان هندی یا کرونا مثبت هستند و یا در حال بهبودی از این بیماری هستند. خیلی از این افراد هم به دنبال تخت خالی در بیمارستان ها و دستگاههای اکسیژن رسانی هستند.
هم اکنون، در هند روزانه بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا می شوند. پزشکان دهلی نو سیستم پذیرش در بیمارستان های این شهر را اسف بار توصیف کرده اند.
اعضای شورای اجرایی دانشگاه دهلی نو با ارسال نامه ای به معاونت این دانشگاه تاکید کردند: ما نسبت به سال گذشته، با وضعیت بسیار بدتری روبه رو هستیم و صدها استاد و کارمند دانشگاهی در بیمارستان هستند. بعضی از آنها زندگی گرانبهای خویش را از دست داده اند. در چنین شرایطی، دانشگاه باید دست دلسوزی خویش را به سمت دانشجویان و اساتید دراز کند.
در ادامه این نامه آمده است: ما می توانیم از دانشکده های پزشکی و پرستاری خود کمک بگیریم. تخصص خیلی از اساتید می تواند ما را در توسعه مرکز مقابله با کووید-۱۹ در دانشگاه کمک نماید.
یکی از کالج های وابسته به دانشگاه دهلی نو بعد از ابتلای یکی از اساتید به کووید-۱۹، با همکاری یک سازمان غیردولتی، یک مرکز قرنطینه ۱۰۰ تخت خوابی در داخل دانشگاه ایجاد کرد. این مرکز اعلام نموده است که امکانات تأمین اکسیژن را هم سازماندهی می کند.
دانشگاه دهلی نو همچنین، در حال ایجاد یک مرکز قرنطینه ۱۸۰ تختخوابی است.
کلاس های حضوری در دانشگاه های هند از ماه مارس تعطیل شده اند و دانشجویان تنها اجازه داشتند برای انجام کارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی به دانشگاه رجوع کنند.1400/02/17
17:34:15
itemprop="bestRating">5
1226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد