وبلاگ آفتاب

بهره مندی 389 دانشگاه كشور از خدمات شبكه آزمایشگاهی

بهره مندی 389 دانشگاه كشور از خدمات شبكه آزمایشگاهی

وبلاگ آفتاب: درصد بالایی از مخاطبان و استفاده کنندگان از خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را دانشگاه ها می سازند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، تنوع سازمانی آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بدین ترتیب است که ۳۸۹ دانشگاه کشور، ۳۳۸ شرکت دانش بنیان و خلاق، ۱۲۴ پژوهشگاه و ۱۴ پارک علم و فناوری به عضویت این شبکه درآمده اند. این اعضا هم از خدمات و تجهیزات استفاده می نمایند و هم خدمات خودرا به اشتراک گذاشته اند.
همین طور برمبنای آمارها ۳۹ درصد یعنی بیشترین تعداد عضو در این شبکه را بخش خصوصی تشکیل می دهد، ۳۰ درصد را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۳۱ درصد دیگر را سایر سازمان ها می سازند. تا آخر سال گذشته نیز، اطلاعات تعداد ۲۷۴ مجموعه آزمایشگاهی جدید در پایگاه اینترنتی شبکه ثبت و منتشر گردید که در مجموع، اطلاعات تعداد ۸۶۰ مجموعه آزمایشگاهی و بیش از ۱۸ هزار تجهیز آزمایشگاهی مستقر در ۱۱۱ شهر از ۳۱ استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی انتشار یافته است.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، از شروع سال جاری نیز تا کنون ۲۲ آزمایشگاه دیگر به شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور پیوسته اند و اطلاعات توانمندی ها و خدمات آنها در دسترس پژوهشگران و صنعتگران قرار گرفته است.
منبع:

1400/02/04
20:48:49
itemprop="bestRating">5
917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد