وبلاگ آفتاب
رحیمی تاكید كرد

ظرفیت كاوشگر خلیج فارس برای پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

ظرفیت كاوشگر خلیج فارس برای پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با حضور در استان های مختلف از ˮکاوشگر خلیج فارسˮ بازدید و در نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری شرکت کرد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی؛ معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری شرکت کرد.

در این نشست دکتررحیمی با اشاره به طرح تقسیم بندی مناطق ۱۰ گانه از جانب وزارت علوم، در جهت مدیریت منطقه ای به مناطق اظهار نمود: مقرر شد در هر استان شورای مدیریت آموزش عالی استان تشکیل گردد که ریاست آن هم بر عهده رئیس دانشگاه معین استان است و روسای دانشگاه های دولتی منطقه، رئیس دانشگاه پیام نور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان و نماینده مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی دیگر اعضای آن هستند و میتوان روسای دانشگاه های فرهنگیان و علوم پزشکی را هم به جلسات شورا دعوت کرد.

وی اضافه کرد: دبیرخانه شورا در دانشگاه مادر تشکیل می شود و کارگروه های مورد نیاز را میتوان در دانشگاه های دیگراستان تشکیل داد.

رحیمی تاکید کرد: می خواهیم آموزش عالی با قدرت بیشتری در استان ها فعالیت داشته باشد؛ آموزش عالی باید در هر استان یک نماینده و به شکلی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشد و بتواند در توسعه فناوری استان ها مؤثر باشند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به تدوین برنامه طرح آمایش آموزش عالی تاکید کرد: تا زمانی که این سند، همراه با شرح وظایف و اختیارات آن به دانشگاه ها ابلاغ نشود نمی توان درباره مدیریت و اجرای آن در بعد استانی تصمیم گیری کرد.

وی همینطور مهم ترین وظیفه شورای مدیریت آموزش عالی را نوعی ایجاد هماهنگی در آموزش عالی استان، ارتقای کیفیت آموزش عالی، کمک به برنامه ریزی مأموریت گرا کردن دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پایش سلامت اخلاقی محیط های علمی و ایجاد کار گروه مهارت آموزی در دانشگاه ها با کمک موسساتی که در حوزه مهارتی کار می کنند، عنوان نمود.

دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد هم در این جلسه به عرضه گزارشی از اقدامات انجام شده در استان در جهت اجرای آئین نامه مدیریت استانی موسسات آموزش عالی پرداخت.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در انتها نشست، روسای دانشگاه های استان چهارمحال و بختیاری نظرات و پیشنهادات خویش را به معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم عرضه کردند.

همچنین دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ‏شناور ‏‏«کاوشگر خلیج فارس» پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید کرد و اظهار داشت: کاوشگر خلیج فارس ظرفیت مناسبی را ‏برای ‏موسسات پژوهشی و دانشگاه های کشور که در زمینه علوم دریایی و اقیانوسی و دریایی فعالیت می نمایند ایجاد ‏کرده ‏است.

رحیمی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی مناسب و استفاده از منابع مشترک پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ‏و دانشگاه های ساحلی جنوب، گشت های مشترک تحقیقاتی را پایه ریزی کرد تا اعضای هیأت علمی و ‏دانشجویان تحصیلات تکمیلی بتوانند از این ظرفیت در جهت توسعه علوم دریایی کشور استفاده کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این برنامه که با حضور دکترعلی اکبر شیخی فینی، رئیس ‏دانشگاه ‏هرمزگان، دکترمحمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم)، دکتربهروز ابطحی رئیس ‏پژوهشگاه ملی ‏اقیانوس شناسی و علوم جوی و همینطور تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه هرمزگان انجام شد، ‏دکتر‏ رحیمی از بخش ها و امکانات مختلف کاوشگر و ظرفیت تحقیقاتی آن بازدید کرد.

منبع:

1399/12/17
23:23:28
itemprop="bestRating">5
955
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد