وبلاگ آفتاب

تبدیل شدن مشهد به هاب فناوری اطلاعات با فعالیت شركتهای دانش بنیان و دانشگاه ها

تبدیل شدن مشهد به هاب فناوری اطلاعات با فعالیت شركتهای دانش بنیان و دانشگاه ها

به گزارش وبلاگ آفتاب یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی که در مشهد مستقر است، بعنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب گردید و به قول مدیر عامل این شرکت، با فعالیت دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان شهر مشهد به قطب فناوری اطلاعات تبدیل گشته است.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر، یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی بعنوان کارآفرین برتر ملی سال انتخاب گردید و مورد تقدیر معاون اول رئیس جمهور و وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی قرار گرفت. این شرکت دانش بنیان با ۷۰۰ نفر سرمایه انسانی و با استفاده از حوزه های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در تهران، مشهد و کرمان مشغول به فعالیت است.
تیم فناوری اطلاعات این شرکت به صورت متمرکز در مشهد فعالیت می کند و به دنبال این موفقیت، دکتر کلایی شهردار مشهد به همراه تعدادی از معاونان حوزه برنامه ریزی و فناوری اطلاعات شهرداری از دفتر مشهد این شرکت دانش بنیان بازدید کرد.
در این بازدید دکتر علی رسولی زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با تشریح فعالیتهای این شرکت دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: درحال حاضر با فعالیت دانشگاه های مشهد، شرکتهای فناوری اطلاعات و همکاریهای گسترده آموزشی میان این نهادها، شهر مشهد به قطب فناوری اطلاعات کشور تبدیل گشته است که این روند بزودی تاثیر خویش را در سبک خدمات نوین بخش دولتی و خصوصی به مردم نشان خواهد داد.
کلایی، شهردار مشهد هم در این بازدید با اشاره فعالیتهای کاربردی و فناورانه این شرکت دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: لازم است با برنامه ریزی دقیق و کاربردی بستری فراهم گردد تا بتوانیم از فناوری های هوش مصنوعی در شهرداری مشهد استفاده نماییم.
وی ادامه داد: عرضه راهکارهای در رابطه با فناوری های مدرن بخصوص هوش مصنوعی می تواند منجر به بهبود زندگی مردم شود، ازاین رو باید این حوزه مورد توجه جدی قرار گیرد، ضمن آنکه فناوری ها باید در مسیری توسعه یابند که باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم شوند.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه عرضه راهکارهای در رابطه با فناوری های مدرن بخصوص هوش مصنوعی می تواند منجر به بهبود زندگی مردم شود، اظهار داشت: با حضور شرکتهای دانش بنیان برتر ملی، خدمات نوین شهری با استفاده از هوش مصنوعی توسعه پیدا می کند.1399/12/06
21:42:46
itemprop="bestRating">5
987
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد