وبلاگ آفتاب

بی ام و به رایانش كوانتومی روی می آورد

بی ام و به رایانش كوانتومی روی می آورد

وبلاگ آفتاب: شرکت خودروسازی بی ام و(BMW) برای بهبود تولیدات خود به رایانش و کامپیوتر کوانتومی روی می آورد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت خودروسازی بی ام و(BMW) بمنظور بهینه سازی زنجیره های تامین خود، در حال تغییر رویکرد و حرکت به سمت رایانش کوانتومی است و برنامه آن، استفاده از کامپیوتر کوانتومی "هانیول"(Honeywell) برای یافتن راه های بهتر بمنظور خرید قطعات مختلفی است که خودرو های آنرا می سازند.
این غول خودروساز آلمانی با شرکت "هانیول" در حال همکاری است تا دریابد که کامپیوتر های کوانتومی چگونه می توانند کارایی آنرا به حداکثر برسانند.
امید این است که کامپیوتر های کوانتومی تعیین کنند کدام قطعات و اجزاء توسط کدام تامین کننده ها و چه زمانی باید خریداری شوند که در نهایت، در صورتیکه زنجیره های تامین بموقع حرکت می کنند، هزینه ها را نیز کم می کنند.
این دستگاه برای ساده سازی روند تولید شرکت بی ام و و به حداکثر رساندن بازدهی آن، انتخاب و بهینه سازی انتخاب ها را انجام خواهد داد.
بنا بر گزارش ها، شرکت بی ام و از سال 2018 با کامپیوتر های کوانتومی دست و پنجه نرم می کند و این آزمایش اخیر مشخص خواهدنمود که چگونه می توان از فناوری کوانتومی در سناریوهای مفید روزمره استفاده کرد، کاری که تا حالا اغلب انجام نشده است.
کامپیوتر های کوانتومی بسیار بهتر از سیستم های کامپیوتری سنتی هستند و برای کشف چالش های بهینه سازی مانند بهینه سازی زنجیره تامین بی ام و بسیار مفید هستند.
کامپیوتر های کوانتومی نه فقط می توانند به بهینه سازی فرآیندهای تولید کمک کنند، بلکه می توانند بطور بالقوه به بهبود شیمی باتری در وسایل نقلیه الکتریکی(EV) یا بهترین مکان برای قرار دادن ایستگاه های شارژ خودرو های برقی کمک کنند.
با این وجود، استفاده منظم و تجاری از کامپیوتر های کوانتومی هنوز دور از دسترس است، اما این به این معنا نیست که نا ممکن است. تمرکز بی ام و و هانیول نیز بر همین موضوع است.
اقدام بعدی این تیم شامل آزمایش سرعت رایانش کوانتومی و همین طور بررسی این محاسبات در مقیاس کوچک و مطابق با نتایج حاصل از سیستم های محاسباتی سنتی است و تقریباً در مدت زمان 18 تا 24 ماه آتی، امید این است که کامپیوتر های کوانتومی مانند سیستم مدل "H1" هانیول بتوانند بر مشکلات بهینه سازی بی ام و فائق آیند.
منبع:

1399/11/10
23:24:14
itemprop="bestRating">5
1418
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد