وبلاگ آفتاب
رئیس پارك فناوری تربیت مدرس خبر داد

رونمایی از سایت ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس بزودی

رونمایی از سایت ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس بزودی

وبلاگ آفتاب: رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس از رونمایی از سایت «ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس» طی هفته های آتی آگاهی داد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر سروش اکبرزاده، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس امروز در اختتامیه جشنواره استارپوزال که در پردیس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در این جشنواره، بیان کرد: سال ها پیش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس بعنوان مرکزی برای رشد و پرورش بنیان گذاری شد و هم اکنون چهار سایت اصلی دارد. سایت اول آن باعنوان ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس، برای تمام برنامه ریزی کارآفرینی تدارک دیده شده و طی هفته های آتی رونمایی می شود. سایت دوم حدوداً ۶۰ هکتار مساحت دارد، در اتوبان شهید بابایی واقع شده و ۳۰ تا ۴۰ شرکت فناور در آن فعالیت می نمایند. سایت سوم حدوداً ۵ هکتار مساحت دارد و در غرب تهران، بلوار پژوهش واقع شده که ۱۲ هزار متر مربع از آن در اختیار شرکت های فناور قرار گرفته و سایت پردیس شهرستان نور نیز به زودی فعال خواهد شد.
اکبرزاده با اشاره به رویکرد جشنواره افزود: یکی از دغدغه های همیشگی جامعه علمی کشور که تا حالا بیشتر به بُعد تئوریک آن اشاره شده، بحث کاربرد علم با صنعت است. اساتید پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در سالهای اخیر تلاش نموده اند تا با برگزاری جشنواره های مختلف مثل استارپوزال (که تلفیقی از دو واژه استارتاپ و پروپوزال است) طرح های برگزیده را جذب و اجرا کنند.

رئیس پارک علم و فناوری درباره سابقه جشنواره استارپوزال چنین اظهار داشت: پارک علم و فناوری از بهمن ماه سال قبل تا حالا بیش از ۴۰۰ طرح از دانشگاه های آزاد و دولتی دریافت کرده که داوری های تخصصی بر روی این طرح ها صورت گرفته است.

اکبرزاده در آخر اظهار داشت: این پارک جدا از جذب طرح ها، ده ها ساعت برنامه و کارگاه در حوزه کارآفرینی برگزار کرده است.
منبع:

1399/10/24
23:29:26
itemprop="bestRating">5
1153
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سایت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد