وبلاگ آفتاب
رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران:

به دنبال توسعه همكاریهای وزارت علوم عراق و دانشگاه قم هستیم

به دنبال توسعه همكاریهای وزارت علوم عراق و دانشگاه قم هستیم

به گزارش وبلاگ آفتاب قم رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران ضمن اشاره به جایگاه علمی دانشگاه قم بعنوان دانشگاه مادر استان قم اظهار داشت: به دنبال توسعه همکاریهای وزارت علوم عراق و دانشگاه قم هستیم.


دکتر امجد حمید المظفر امروز شنبه ۱۳ دیماه در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه قم در ابتدا ضمن تسلیت رحلت عالم جلیل القدر آیت الله مصباح یزدی و همینطور سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، اظهار داشت: امروز دانشگاه قم بعنوان دانشگاه مادر در استان قم نقش علمی پررنگی را ایفا می کند بنابراین ازاین رو ما به دنبال تعاون و توسعه همکاری، بیشتر از گذشته بین وزارت علوم عراق و دانشگاه قم هستیم.
وی قرابت فرهنگی، موقعیت مذهبی و آموزش به زبان عربی را بعنوان خصوصیت های دانشگاه قم برای دانشجویان عراقی برشمرد و اظهار داشت: با بررسی و حل خلاهای موجود، به دنبال حضور بیشتر دانشجویان عراقی در دانشگاه قم هستیم.
رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران در ادامه به برخی موارد آموزشی دانشجویان عراقی در حال تحصیل در دانشگاه قم از قبیل برنامه و منابع امتحانات، تسهیل در ارتباط بین استاد و دانشجو، ایجاد سازوکار آسان جهت پرداخت های مالی دانشجویان را عنوان و اظهار نمود: آمادگی کامل در جهت عقد تفاهم نامه بین دانشگاه های عراق و دانشگاه قم در کلیه امور آموزشی و پژوهشی وجود دارد.
گفتنی است، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران در ادامه برناهمه های خود، از ظرفیت های علمی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه بازدید کرد.
خاطرنشان می شود، تا کنون بیشتر از ۲هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه قم تحصیل کرده‎اند.
منبع:

1399/10/14
01:08:51
itemprop="bestRating">5
1056
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد