وبلاگ آفتاب
در دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد

برگزاری پنجمین همایش ملی تربیت معلم

برگزاری پنجمین همایش ملی تربیت معلم

وبلاگ آفتاب: پنجمین همایش ملی تربیت معلم در روز چهارشنبه، 19 آذرماه سال جاری به صورت مجازی انجام می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، پنجمین همایش ملی تربیت معلم در روز چهارشنبه، ۱۹ آذرماه سال جاری با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی دو دانشگاه به صورت مجازی بوسیله سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان با لینک (http: //elearning.cfu.ac.ir) انجام خواهد شد. این همایش با همکاری دانشگاه تهران و در قالب تفاهم نامه همکاریهای علمی و پژوهشی منعقده بین دو دانشگاه انجام می شود.
بنا بر اعلام معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، بااینکه تجارب و پیشرفت های علمی و نظری در زمینه تربیت معلم از وضعیت مطلوبی برخوردارست اما شواهد موجود در کشور نشان میدهد در استفاده و پیاده سازی این تجارب، نارسایی ها و کاستی هایی وجود دارد، اما با لطمه شناسی برنامه های اجرا شده و نگاه به فرهنگ ملی و بومی کشورمان می توان تلاش هوشمندانه تری را در جهت غنای نظری و عملی نظام آموزشی و خصوصاً تربیت معلم صورت داد.
محتمل است همایش نتواند به همه سؤال ها و ابهامات پاسخ گوید اما گام ها و مسیرهای اولیه را با نگاهی به همایش های چهارگانه و همکاری دانشگاه تهران و دانشگاه فرهنگیان در جهت نهادینه کردن الگوها و روش های نظری و عملی بر می دارد.
هدف اصلی این همایش از طرف شورای سیاستگذاری تببین مهم ترین مسائل نظری و میدانی نظام کنونی تربیت معلم در ایران باتوجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تعیین شده است.
ریاست همایش را دکتر حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان برعهده دارد و مسئولیت دبیر کمیته علمی را دکتر محمد جوادی پور، دانشیار دانشگاه تهران عهده دار است. دبیر کمیته اجرائی همایش نیز دکتر نبوی از اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان است.
۴۲ عضو کمیته علمی که متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه های ایران هستند، داوری بیش از ۳۰۰ مقاله را انجام دادند که از این تعداد، ۱۱۶ مقاله مورد پذیرش این کمیته قرار گرفت. از این تعداد۲۳ مقاله به صورت سخنرانی، ۵۹ مقاله به صورت پوستر و ۱۸ مقاله به صورت چاپ در مجموعه مقالات پذیرفته شده است.
محورهای اصلی این همایش شامل: ۱- مبانی تربیت معلم، اسناد بالادستی و نظریههای علمی، ۲- وضع موجود تربیت معلم و لطمه شناسی آن و نگاه به آینده، ۳- تجارب بین المللی تربیت معلم و روندهای جهانی، ۴- آموزش و بهسازی معلمان، ۵- مدرسه و تربیت معلم، ۶- تجارب زیسته معلمان است.
منبع:

1399/09/14
20:36:58
itemprop="bestRating">5
1190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد