وبلاگ آفتاب

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر

به گزارش وبلاگ آفتاب دانشگاه خواجه نصیر اعلام نموده است که برای دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بدون آزمون، دانشجو پذیرش می کند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دانشگاه خواجه نصیر اعلام کرد؛ به استناد " آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی این دانشگاه تصمیم به پذیرش دانشجویان از مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعدادهای درخشان) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دارد.
بر این اساس متقاضیان فوق باید بعد از شش نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای دوره به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. در این حالت میانگین کل حداقل ۱۵ باشند و حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
همینطور سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سال تحصیلی بلافاصله بعد از دانش آموختگی آنها باشد و متقاضیانی که در طول شش نیم سال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیم ساِل دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو ۱۵ درصد برتر باشـند.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند.
دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵ درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده( ۱۰ درصد بعدی نسبت به ۱۵ درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیم سال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط ۱۵ درصد برتر (صرفا" برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) امکان پذیرش دارند و ظرفیت پذیرش دانشجو هم مطابق با آئین نامه وزارتی خواهد بود.
هر دانشجو فقط میتواند متقاضی یک رشته خود( پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام شود) و یک رشته از رشته های بین رشته ای مطابق جدول اعلامی را انتخاب نماید. ازاین رو تنها دانش آموختگان رشته های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می توانند متقاضی یک رشته بین رشته ای باشند.
بر مبنای اعلام دانشگاه، چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته های مجاز اعلام تقاضا کند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده هم بازگشت داده نخواهد شد. همینطور متقاضیانی که بیشتر از یک رشته بین رشته ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آنها بررسی خواهد شد.
داوطلبان جهت شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر تا شنبه ۱۵ آذر فرصت دارند نسبت به ثبت نام در رشته های فوق اقدام نمایند.
منبع:

1399/09/14
12:08:55
itemprop="bestRating">5
1097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد