وبلاگ آفتاب
از سوی مركز موسیقی حوزه هنری؛

دمساز شنیدنی شد

دمساز شنیدنی شد

وبلاگ آفتاب: آلبوم دمساز به آهنگسازی و خوانندگی عبدالله ساورعلیا و تنظیم بهنام ارجمندی توسط مركز موسیقی حوزه هنری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، «دمساز» عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقی انتشار یافته در ایام اخیر است که به آهنگسازی و خوانندگی عبدالله ساورعلیا و تنظیم بهنام ارجمندی توسط حوزه هنری استان گلستان و همراهی مرکز موسیقی حوزه هنری شنیدنی شد.
در این اثر که مدتی پیش بعنوان یکی از آثار برگزیده موسیقی در جشنواره تولیدات حوزه هنری کشور معرفی شده بود، صابر نظرگاهی نوازنده تار، بهنام ارجمندی نوازنده عود، فردین لاهورپور نوازنده نی، محسن میرزا زاده نوازنده دو تار، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه و محسن بدری نوازنده سازهای کوبه ای گروه اجرائی را می سازند.
«آغاز» با شعر نظامی، «همراز» با اشعاری از خواجوی کرمانی و مولوی و تنظیم ساورعلیا، «نیاز» با شعر مولوی، «آواز» با شعر محمد حسین صغیر اصفهانی، «گداز» با شعر محمد حسین صغیر اصفهانی، «غماز» با شعر سعدی و «طناز» با شعر مولوی اسامی آثار انتشار یافته در آلبوم «دمساز» هستند.
عبدالله ساورعلیا در یادداشتی به مناسبت انتشار این آلبوم نوشته است: «از هر گوشه این سرزمین پرگهر، نغمه هایی بر می خیزد که گوش دل را می نوازد و جان را به گلستان جمال الهی رهنمون می سازد. «دمساز» هم برمبنای موسیقی اقوام گلستان با کلامی از شاعران پارسی گوی تولید شده تا نسیمی از این دریای بیکران عشق و عرفان بر مشام جام شیفتگان بوزد»

عبدالله ساورعلیا همچون هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که عضو کانون خوانندگان و مدرسان خانه موسیقی است. او موسیقی آوازی را نزد هنرمندانی چون شاپور رحیمی، کمال الدین عباسی، حسین عمومی و ناصر مجرد فراگرفته است.
این هنرمند طی سالهای گذشته در آموزشگاه های مختلف موسیقی به تدریس آواز مشغول می باشد. ضمن اینکه حضور در چندین آلبوم و اجرای زنده در ایران و کشورهای دیگر به همراه پژوهش و تحقیقی در اجراهای موسیقی بومی همچون کارهای این هنرمند در عرصه موسیقی است.
آلبوم «دمساز» با ثبت اثر شماره ۹۵-۲۳۷ مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.


منبع:

1399/09/04
11:26:27
itemprop="bestRating">5
1361
تگهای خبر: پژوهش , تبلیغات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد