وبلاگ آفتاب

تغییر زمان برگزاری نخستین همایش ملی یادگیری سیار، از نظر تا عمل

تغییر زمان برگزاری نخستین همایش ملی یادگیری سیار، از نظر تا عمل

وبلاگ آفتاب: نخستین همایش ملی «یادگیری سیار، از نظر تا عمل» از طرف هسته پژوهشی یادگیری سیار با همكاری گروه تكنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش 29و 30 بهمن ماه سال جاری انجام می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، این همایش با هدف ارتقای سطح دانش، آگاهی، توسعه کیفیت یادگیری سیار، ارائه مبانی نظری و یافته های علمی در این عرصه و همین طور بحث و بررسی چالش های پیاده سازی یادگیری سیار در دانشگاه ها و مدارس و نیز ارائه آخرین نوآوری ها دراین زمینه با حضور استادان، صاحبنظران، معلمان و پژوهشگران این حوزه برگزار می شود.
محمدرضا نیلی، دبیر علمی این همایش و عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی با بیان ضرورت استفاده از تکنولوژی های نوین ارتباطی اظهار داشت: فنّاوری های نوظهور مانند تلفن هوشمند تغییرات شایان توجهی را در سبک زندگی بشر به وجود آورده است که در ابعاد مختلف آموزشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تأثیر زیادی گذاشته است. یکی از کارکردهای فنّاوری های نوین، تسهیل پروسه یاددهی و یادگیری است. موبایل به خاطر خاصیت های منحصربه فرد مانند همه جایی و همه زمانی، سهولت در انتقال، کاربردهای چندگانه داشتن، چندرسانه ای، ضبط و پخش انواع رسانه های صوتی و تصویری، اتصال به شبکه اینترنت و استفاده از برنامه های بسیار متنوع و گوناگون کاربردی، بازی و دسترسی به سایت ها و شبکه های اجتماعی همگی سبب شده تا جزء لاینفک زندگی بشر باشد به شکلی که همراه نبودن آن موجب اختلال در زندگی روزمره و اضطراب کاربران می شود.
دبیر علمی این همایش درباب برنامه های درنظر گرفته شده اضافه کرد: اهتمام بر آنست که دو محور نظر و عمل، در برنامه های همایش لحاظ شود و بر این اساس در روز اول همایش به مبانی نظری پرداخته می شود و روز دیگر کارگاه ها انجام خواهد شد. محورهای همایش به مباحثی مانند مبانی نظری، الگوها، زیرساخت ها، استانداردها، سیستم های مدیریت آموزشی، چالش ها و راهکارهای رفع آنها و سایر مباحث در رابطه با یادگیری سیار و خصوصاً کاربرد این فناوری در وضعیت بحرانی حاضر می پردازد.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، وی افزود: در بخش عمل، کارگاه هایی در روز دوم پیش بینی شده که می تواند در مهارت افزایی اساتید و معلمان جهت استفاده از این فنآوری نوین موثر باشد. ضمنا باتوجه به گذشت چند ماه از شروع کرونا، دبیرخانه مبادرت به تجربه نگاری اساتید، معلمان و مدیران جهت بهره مندی از تجارب دراین زمینه کرده که در آخر همایش در کنار مجموعه مقالات همایش، این اثر نیز منتشر می شود. امیداست صاحبنظران با ارسال مقاله و یا برگزاری کارگاه ها و ارسال تجارب خویش، دبیرخانه همایش را برای نیل به هدف یاری کنند. این همایش مقرر بود آبان ماه اجرا شود ولی باتوجه به نظرکمیته علمی همایش، به بهمن ماه سال جاری موکول شد.


منبع:

1399/08/19
14:46:27
itemprop="bestRating">5
1267
تگهای خبر: اقتصاد , اینترنت , بازی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد