وبلاگ آفتاب
توسط یك تیم استارت آپی؛

سامانه سلامت محور برای عرضه خدمات آی سی یو افتتاح شد

سامانه سلامت محور برای عرضه خدمات آی سی یو افتتاح شد

محققان در یك تیم استارت آپی موفق به ایجاد بستری برای عرضه خدمات سلامت محور با تجهیزات ICU و CCU شدند؛ این خدمات شامل بیماری كرونا هم می شود.حامد عزیزی همبنیانگذار استارت آپی در حوزه سلامت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: جمعیت سالمندان ایران به سرعت در حال افزایش می باشد و همینطور کودکان بسیاری در منازل هستند که هر دو والدینشان شاغل هستند و در کنار همه اینها با عنایت به انتشار کرونا بیماران بسیاری هستند که توانایی رجوع یا تمایل به رفتن به بیمارستان یا کلینیک ها ندارند و نیازمند خدمات مختلفی مانند مراقب – پرستاری و پزشکی در منزل هستند.
وی اظهار داشت: افرادی که احتیاج به دریافت خدمات پزشکی دارند می توانند با استفاده از یک سامانه، خدمات سلامت محور را در منزل دریافت کنند؛ ازاین رو در صدد برآمدیم تا چنین سامانه ای طراحی نماییم.
عزیزی در مورد پلتفرمی که در این تیم طراحی شده بیان نمود: ما در این تیم موفق به طراحی پلت فرم و اپلیکیشنی شدیم که می تواند خدمات پرستاری و پزشکی برای سالمند، بیمار و کودک را عرضه نماید و دیگر مشکلات خدمات دهی به حالت سنتی را نداشته و به صورت کاملا به روز، مشتری می تواند خدمات مورد نیاز خویش را دریافت کند.
وی با اشاره به اینکه این پلت فرم سرویس دهنده خدمات نیست و فقط کنترل و کیفیت عرضه خدمت را ارزیابی می نماید، عنوان کرد: خیلی از اپلیکیشن ها و پلتفرمهایی که در حوزه سلامت طراحی می شوند سرویس دهنده خدمات هستند و این قضیه سبب شده که کیفیت لازم را در ارزیابی عرضه خدمات نداشته باشند اما طرحی که ما پیاده سازی کردیم خدمات را توسط مطرح ترین مراکز سنتی عرضه دهنده خدمات عرضه می دهد.
همبنیانگذار این استارت آپ اضافه کرد: در این پروژه با مراکزی که با مجوز وزارت بهداشت به صورت سنتی فعالیت می نمایند قرارداد منعقد کرده ایم که خدمات مراقبتی و پرستاری با تجهیزات عرضه کنند.
عزیزی اضافه کرد: این خدمات در دوران کرونا خیلی بیشتر شده و افراد به خاطر اینکه برای ویزیت شدن در اماکن حضور نداشته باشند مبادرت به دریافت خدمات در منزل می کنند.
وی افزود: همینطور خوشحالیم که توانسته ایم از بیماران مبتلا به کرونا نگهداری نماییم تا بهبود پیدا کنند و سهم کوچکی در بهبود افراد مبتلا داشته باشیم. به صورت متوسط در ماه به حدود ۱۵ کرونایی خدمات عرضه می دهیم.
عزیزی با تاکید بر اینکه به صورت میانگین ۲۰۰ خدمت در ماه به درخواست افراد عرضه می دهیم، بیان نمود: این خدمات سلامت محور هم اکنون در تهران و کرج عرضه می شوند که بنا داریم آنرا توسعه دهیم و بتوانیم بزودی در تمام نقاط ایران عرضه خدمات بدهیم.
وی با تاکید بر اینکه توانسته ایم با این پلتفرم، با عنایت به احراز هویت نیروها و دریافت مدارک معتبر از نیروها این اطمینان را به مشتریان بدهیم که خدمات را از مجرب ترین و مطمئن ترین نیروها دریافت میکنند.
همبنیانگذار این استارت آپ با تاکید بر اینکه این پلت فرم نمونه ای در خارج از کشور ندارد، اظهار داشت: دوسال است که در چارچوب این پلت فرم خدمات سلامت محور عرضه می دهیم. بعضی از این خدمات با تجهیزات کامل است؛ بعنوان مثال تجهیزات ICUوCCU و تجهیزات در رابطه با کرونا و... جز عرضه خدمات هم می شوند.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، این استارت آپ در رویداد دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی طرح خویش را ارائه نمود.


منبع:

1399/08/05
22:52:29
itemprop="bestRating">5
1634
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد