وبلاگ آفتاب
مهران رنجبر ؛

چه گوارا وارد تئاتر ایران می شود

چه گوارا وارد تئاتر ایران می شود

مهران رنجبر می خواهد در نیمه دوم سالجاری نمایش چه گوارا نوشته حمیدرضا نعیمی را روی صحنه ببرد.مهران رنجبر نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر که سال قبل نمایش «مارلون براندو» را روی صحنه برده بود، درباره جدید ترین فعالیت خود در زمینه کارگردان به خبرنگار مهر اظهار داشت: در ادامه پرتره هایی که بر صحنه تئاتر اجرا کردم، قصد داشتم نمایش «آقامحمدخان» را روی صحنه ببرم ولی منصرف شدم و با عنایت به شرایط امروز خیلی دوست داشتم که نمایش «چه گوارا» را اجرا کنم.
وی با اشاره به اینکه نمایشنامه «چه گوارا» توسط حمیدرضا نعیمی در سال ۸۷ نوشته شده، خاطرنشان کرد: پس از ۱۵ سال این نخستین بار است که نمایشنامه ای غیر از آثاری که نوشته ام، روی صحنه خواهم برد.
رنج بر درباره مقطع زمانی مدنظر از زندگی چه گوارا در نمایشنامه نوشته شده، اضافه کرد: نمایشنامه «چه گوارا» لحظه دستگیری و اعدام وی در بولیوی را به تصویر می کشد.
کارگردان نمایش های «استیو جابز» و «مارلون براندو» با اشاره به اینکه نمایش «چه گوارا» پروژه بزرگی است، اظهار داشت: این نمایش دارای ۱۰ نقش اصلی و حدود ۴۰ بازیگر زن و مرد است که باید در زمینه اپرا و پرفورمنس تجربه داشته باشند.
وی افزود: هنوز در مرحله انتخاب بازیگر هستیم. در بحث آهنگسازی هم با نیکان ابراهیمی مذاکره کرده ام. وحید لک هم بعنوان تهیه کننده این اثر حضور دارد.
رنجبر با اشاره به اینکه نمایشنامه «چه گوارا» توسط حمیدرضا نعیمی بازنویسی جزیی خواهد داشت، درباره زمان اجرای نمایش تاکید کرد: اساسا نمایش «چه گوارا» را امسال روی صحنه خواهیم برد.
این هنرمند تئاتر در انتهای سخنان خود با اشاره به اینکه تنها در مقام کارگردان «چه گوارا» حضور خواهد داشت، خاطرنشان کرد: این نمایش یکی از بهترین آثارم در مقام کارگردان است که روی صحنه خواهم برد.


منبع:

1399/06/18
09:57:33
itemprop="bestRating">5
1757
تگهای خبر: بازی , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد