وبلاگ آفتاب
معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

پشتیبانی از داروهای گیاهی مورد تایید

پشتیبانی از داروهای گیاهی مورد تایید

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه كارخانه های زیادی در زمینه تولید گیاهان دارویی فعالیت می نمایند، اظهار داشت: این سازمان از تولید داروهای گیاهی حمایت ویژه می كند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، دکتر محمدرضا شانه ساز امروز در مراسم رونمایی از داروی گیاهی ترک اعتیاد ساخته شده توسط محققان پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به مناسبت چهلمین سالگرد جهاددانشگاهی که به صورت آنلاین برگزار شد، بیان نمود: بزرگداشت جهاددانشگاهی بهانه ای شد تا یک داروی گیاهی مورد تایید سازمان غذا و دارو، پزشکان و داروسازان رونمایی شود.
وی اضافه کرد: یکی از انتظارات و اهرم هایی که در مقابله با تحریم های ظالمانه با ایران داریم استفاده از ظرفیت های بومی و ملی بدست نیروهای متخصص خودمان است که در این راستا داروهای طبیعی و گیاهی در این سیاست جایگاه ویژه ای دارند.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: این سازمان بعنوان متولی امر در صدور مجوزها نهایت تسهیلات و همکاری و مشاوره را برای تولید این داروی گیاهی با محققان جهاد داشته و به وظیفه خود عمل کرده است.
وی اضافه کرد: امروز خوشبختانه شاهد فعالیت ۲۵۰ کارخانه در زمینه گیاهان دارویی هستیم که با حجم بازار بزرگ چند هزار میلیارد تومانی به تولید می پردازند. تولید این دارو هم مشتی نمونه خروار است که در بخش درمان جایگاه خویش را بدست آورده است.
شانه ساز با اشاره به اینکه همواره پزشکان و داروسازان اثر بخشی این داروی گیاهی را به اثبات رسانده اند، بیان نمود: این دارو با کسب موفقیت در انجام مطالعات بالینی روی تعداد زیادی از بیماران، فرهنگسازی را در بین پزشکان بوجود آورده که بعنوان درمان استفاده گردد.
به گفته معاون وزیر بهداشت، اداره کل مربوط به گیاهان دارویی در سازمان غذا و دارو برای معرفی هر چه بهتر داروهای گیاهی تلاش می کند و فعالیتهایی را شروع کرده ؛ این روند در توسعه مصرف داروهای گیاهی موثر خواهد بود و امیدوار هستیم که این داروهای گیاهی به مرحله صادرات به کشورهای دیگر هم برسند.
وی اظهار داشت: نیاز است که پزشکان و داروسازان برای اثبات اثر بخشی داروهای گیاهی سندی را عرضه کنند.
تلاش برای تحقق اقتصاد دانش بنیان
در ادامه این مراسم دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یک نهاد فرهنگ ساز در تربیت نیروی انسانی کارآمد در تراز انقلاب اسلامی و یک نهاد الگوساز به لحاظ انجام فعالیتهای شاخص فرهنگی، آموزشی، علمی و فناورانه و کارآفرینی و اثبات ظرفیت کشور در رسیدن به پیشرفت توسعه پایدار می باشد.
وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در انجام وظایف خود خوب عمل کرده، بیان نمود: این ها سبب ایجاد خودباوری و غرور ملی و شروع توسعه دانش بنیان در کشور شده است؛ چهل سال دوم باید میدان حرف نوی ما برای دنیا در توسعه علمی و فناورانه، اداره دانش بنیان جامعه، تحقق اقتصاد دانش بنیان و حرکت در جهت تمدن سازی جمهوری اسلامی ایران باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید توسعه علمی و بخصوص توسعه فناورانه بعنوان موتور محرک پیشرفت با توان مضاعف در دستور کار برنامه ریزی های جدید قرار بگیرد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس، اعتماد بزرگی به جهاددانشگاهی در توسعه علمی و فناورانه با تأمین منابع مالی مورد نیاز اجرای ۳۱ پروژه ی فناورانه انجام داده اند.
وی با تاکید بر اجرای موفق این طرح ها و کاربردی کردن کامل آنها در تأمین نیازهای جامعه و صنعت اظهار داشت: عزت امروز جهاددانشگاهی حاصل اتکال به خداوند، خودباوری و تلاش و مدیریت جهادی در تقاطع سه عنصر ایمان، علم و عمل بوده است و ضامن موفقیت نهاد در ادامه مسیر حرکت خود هم حفظ و پاسداشت همین فرهنگ است.

1399/05/17
21:18:21
itemprop="bestRating">5
2024
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , پروژه , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد