وبلاگ آفتاب
در نشست رسانه ای؛

برنامه های تابستانی سیمای استان ها تشریح شد

برنامه های تابستانی سیمای استان ها تشریح شد

به گزارش وبلاگ آفتاب سیدعباس فاطمی رئیس مركز سیمای استان های صداوسیما به تشریح آخرین وضعیت سریال هایی چون سردار سنجرخان، مادر ایران، شیرعلی مرداخان و... پرداخت.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، نشست خبری اعلام ویژه برنامه های تابستانی شبکه های استانی صداوسیما با حضور عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان های معاونت امور استان های صداوسیما امروز یکشنبه هشتم تیرماه در این معاونت برگزار گردید.
فاطمی در ابتدای نشست اظهار داشت: ما از زمان دهه فجر و انتخابات سال قبل برنامه های شاد و مفرح و سرگرم کننده را آغاز کردیم. از اواخر بهمن هم سریال انتخاباتی «میانبر» را داشتیم که بعد رویکرد آن به کرونا تغییر نمود و به نوروز رسیدیم.
وی افزود: در مرحله دوم مدیریت و مقابله با کرونا هستیم و شبکه های استانی موظف می باشند گرم ترین اوقات را برای مردم طراحی نموده و برنامه های شبانه تولید کنند. در تابستان ۱۴۰ عنوان برنامه در سیما و ۲۴۰ برنامه در رادیو تدارک دیده شده است که با محور طنز نشاط و سرگرمی و همینطور با فضای بهداشت ورزش و توجه به خانواده تولید می شود.
شناسایی چهره ها با برگزاری لیگ «اتم»
فاطمی در ادامه اظهار داشت: لیگ ایده ها و تجربه های موفق را با نام اختصاری «اتم» مقرر است برگزار نماییم که طی آن چهره ها و الگوهای موفق را شناسایی می نماییم. این لیگ در شبکه شما برگزار و ۵۰ نفر را از این طریق به مردم معرفی می نماییم. همینطور الگوهای موفق کسب و کار را شناسایی کرده و معرفی می نماییم که در چارچوب برنامه های ترکیبی و موشن گرافی خواهد بود.
وی به تولید برنامه های مختلف اشاره و بیان نمود: در حوزه مسابقات تلویزیونی سعی کردیم مخاطب از راه این مسابقات با تلویزیون ارتباط بیشتری بگیرد و چند مسابقه پیامکی و مسابقاتی که تلفنی انجام می شود طراحی نموده ایم. مسابقه ای داریم که ۶۰ تیم استانی در آن حضور دارند و از ۳۰ موانع طبیعی و غیرطبیعی عبور می کنند. از نوار ساحلی تا بخش های دیگر مرکزی کشور را در برمی گیرد. مسابقات قرآنی در دستور کار ما قرار دارد و شبکه های استانی توجه ویژه ای به این زمینه نشان می دهند. توجه به نهج البلاغه، داستان نویسی و شعر و ادب هم در دستور کار قرار دارد.
تولید کار طنز توسط تیم های نمایشی استان ها
رییس مرکز سیمای استان ها با اشاره به تولیدات طنز عنوان کرد: تولیدات طنز یکی از اولویت هاست که اغلب شبکه های استانی درگیر این تولیدات شده اند. اغلب استان ها با تیم های نمایشی در چارچوب آیتم های کوتاه این برنامه ها را طراحی نموده اند. یک برنامه شبانه هم برای شبکه شما طراحی نموده ایم که با حضور هنرمندان محلی و مردم روی آنتن می رود.
وی در بخش دیگر به راه اندازی کمپین ها اشاره و اظهار داشت: در حوزه کمپین های محیط زیستی برنامه های ما موفق هستند در سیزده به در سال جاری مردم از خانه ها بیرون نرفتند و باید کمپین های این چنینی به دستگاه ها کمک کنند.
فاطمی همینطور با اشاره به سریال های تولیدی معاونت استانی صداوسیما اظهار داشت: از اواخر سال قبل سریال «میانبر» روی آنتن شبکه پنج رفت که سال جاری هم ادامه داشت و از امشب سریال «دخترم نرگس» در ۳۵ قسمت پخش می شود. سریال «سرزده» را برای دهه اول محرم آماده کرده ایم که تولید خراسان رضوی است و قصه ای حادثه ای دارد. سریال «اکسیر» در مرکز زنجان در ۱۸ قسمت آماده شده است. این مجموعه هم در روزهای محرم روی آنتن می رود. سریال «نشانی» به کارگردانی نورانی آماده پخش است. در حوزه نمایشی بیشتر از ۲۰ تله فیلم توسط مراکز استان ها تولید شده است تا از شبکه ها پخش شود.
رییس مرکز سیمای استان ها با اشاره به رویدادهای هفته پیش رو خاطرنشان کرد: از ششم تیر تا ۱۲ تیر شاهد رخدادهای مهمی در کشور بوده ایم که در ارتباط با آنها مستند و فیلم های مرتبط را پخش می نماییم و همینطور در برنامه ها مباحث مختلف با این محورها شکل می گیرد. ۳۹ عنوان فیلم سینمایی برای شبکه های استانی چهار سریال، ۱۳ مجموعه انیمیشن و چهار مجموعه مستند تدارک دیده شده است.
آخرین وضعیت از سریال های استانی
وی افزود: یکی از پرمخاطب ترین برنامه های شبکه شما برنامه «ترانه باران» است که پخش آن هر روز ادامه دارد. پخش شبانه نمایش رادیویی تولید و پخش برنامه درمورد موسیقی کودکانه، از دیگر برنامه های ماست. پرسشگری، طرح مطالبات مردم، معرفی کارآفرینان رویکرد ماست که هر روز در چارچوب برنامه های مستندگزارشی و ترکیبی پخش می شود.
فاطمی در انتها درباره دیگر سریال های این معاونت اظهار داشت: فصل دوم سریال «جلال» در تابستان کلید می خورد. سریال «سردار سنجرخان» هم مراحل خویش را پیش می برد و در نظر داریم در تابستان سال آینده به پخش برسد. امیدواریم «شیرعلی مردان خان» مهرماه به کارگردانی سعید سلطانی کلید بخورد. سلطانی هم اکنون درگیر سریال دیگری است و پس از آن وارد این پروژه خواهد شد. همینطور سریال «طالقانی» در حال نگارش است و ۲۰ قسمت نوشته شده است. «مادر ایران» هنوز مسایل مالی حل نشده است و ما آمادگی داریم سریال را کلید بزنیم.


منبع:

1399/04/08
21:02:35
itemprop="bestRating">5
2461
تگهای خبر: پروژه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد