وبلاگ آفتاب
با حضور مدیركل هنرهای نمایشی؛

مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران انجام شد

مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران انجام شد

وبلاگ آفتاب: مراسم معارفه رضا بصیرت با حضور قادر آشنا مدیركل هنرهای نمایشی، اعضای هیأت مدیره انجمن و مدیران اداره كل هنرهای نمایشی اجرا شد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، بامداد امروز یکشنبه ۱۸ خرداد مراسم معارفه مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اجرا شد. در این مراسم قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، ضمن تشکر از زحمات حمید نیلی، مدیرعامل پیشین انجمن هنرهای نمایشی رضا بصیرت را بعنوان مدیرعامل جدید این انجمن معرفی نمود.
آشنا در ابتدای این مراسم اظهار داشت: آقای نیلی در شرایطی خیلی مشکل مسئولیت را پذیرفتند و هنر همین است که شما بتوانید در گرفتاری، کار را پیش ببرید. از آقای بصیرت به سبب سابقه اجرایی که در مسئولیت های مختلف داشتند شناخت خوبی دارم و مهم این است که فردی که انتخاب می شود بتواند علاوه بر کارهای انجام شده نگاه جدیدی بر داشته های گذشته بیافزاید.
مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه با اشاره به الویت های کاری انجمن هنرهای نمایشی در دوره جدید اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی در شرایط فعلی برای به سرانجام رساندن برنامه هایی که در نظر گرفته شده است، حمایت در جهت تقویت انجمن هنرهای نمایشی استانها، کوشش برای حرکت در راه استقلال این تشکل در شعب استانی، فعال کردن تئاترشهر استانها، سامان دادن به مدلهای پرداختی و دخل وخرج های انجمن و مهم تر از همه تلاش در امتداد شفاف سازی باید از مهم ترین الویت های این تشکل باشد.
قادر آشنا در رابطه با تئاترشهر استانها اضافه کرد: تلاش می نماییم با حمایت مدیران کل استانها کلید تئاترشهرها را در جهت تقویت اجرای عمومی تئاتر در کل کشور به خود هنرمندان استان بسپاریم.
در ادامه نیلی ضمن تشکر از همکاران خود در انجمن هنرهای نمایشی و آرزوی توفیق برای بصیرت با خواندن یادداشتی به نکاتی اشاره نمود که مهم ترین آن پیش گیری از تبدیل شدن انجمن هنرهای نمایشی به خزانه اداره کل هنرهای نمایشی بود.
سپس رضا بصیرت با اشاره به این که در جریان مشکلات انجمن هنرهای نمایشی قرار دارد اظهار داشت: خدا را شاکرم که به من توفیق خدمت در این مسئولیت را داد و از آقای آشنا هم به خاطر اعتماد مجدد ایشان تشکر می کنم. به سبب این که در شهرستان، مسئولیت اداره ارشاد را داشتم در جریان مشکلات انجمن هنرهای نمایشی هستم. اعتقاد دارم باید شکل دادن به انضباطی لازم، ارائه یک بانک اطلاعاتی دقیق و برنامه محوری را در انجمن پی بگیریم. باید نسبت به ظرفیت انجمن نگاه دقیق تری داشته باشیم و حضور هنرمندان استانها را بعنوان توانی بالقوه ببینیم که می توان آنرا فعال کرد.
وی اضافه کرد: تلاش می نماییم در نهایت احترام، تعامل و گفت و گو کار را پیش ببریم، خصوصا در شرایط امروز که کرونا بر سر همه کارهای ما سایه انداخته است. باید تمام کارهای ما معطوف به دوران پساکرونا باشد و از ظرفیت فضای مجازی به درستی استفاده نمائیم.
سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر نیز در صحبت های کوتاهی اظهار داشت: مهم ترین داشته انجمن هنرهای نمایشی سرمایه اجتماعی آن است و تشکل های دیگر این سرمایه عظیم را ندارند. این فرصتی فوق العاده را برای انجمن فراهم می آورد هر چند که از این سرمایه کم استفاده شده است. باید برای هنرمندان تئاتر استانها شفاف کرد که این تغییر و تحول به معنای از بین رفتن انجمن هنرهای نمایشی نیست و باتوجه به نقش آفرینی آنها باید ابهاماتی را که در این راه برایشان وجود دارد برطرف نمود.
اسدی اشاره کرد: باید به سمت اصلاح این نگاه برویم که انجمن فقط بعنوان یک ذی حسابی یا اداره عقد قرارداد دیده شود و البته باید توجه داشت که اداره کل هنرهای نمایشی و هنرمندان تئاتر چقدر می خواهند این نگاه وجود داشته باشد. باید نسبت انجمن با کارهای حرفه ای تئاتر روشن شود که تا امروز نبوده است.
اتابک نادری نیز در صحبت هایی اظهار داشت: انجمن خلاء وجود یک تشکیلات سازمانی را که شاید در مجموعه های دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد پر می کند. این تعبیر غلطی است که انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی اداره کل در حوزه تئاتر است. دراین زمینه نیاز به استقلال انجمن ها داریم و لازم است در این راستا تفاهم نامه ها و برنامه های اجرایی با استانها پررنگ تر شود.
در ادامه با حضور دیگر مدیران اداره کل هنرهای نمایشی حاضر در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات حمید نیلی در مدت مسئولیت مدیرعاملی انجمن هنرهای نمایشی تقدیر گردید.


منبع:

1399/03/18
13:44:28
itemprop="bestRating">5
2596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد