وبلاگ آفتاب

استفاده از نانوذرات برای مقابله با تومورها

استفاده از نانوذرات برای مقابله با تومورها

وبلاگ آفتاب: پژوهشگران راهكار جدیدی برای مقابله با تومورها ارائه كرده اند كه از نانوذرات برای تحریك واكنش ایمنی بدن استفاده می نماید.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، در آزمایش های اولیه پژوهشگران دانشگاه ام آی تی مشخص شد، استفاده از این نانوذرات به همراه یک روش متداول ایمنی درمانی موسوم به مهارکننده وارسی ایمنی، سبب افزایش قابل توجه اثرگذاری این شیوه ایمنی درمانی می شود.
در این شیوه جدید، قطعات کوچکی از دی ان ای باکتری ها را که سبب واکنش ایمنی بدن در مقابل تومورها می شود، درون پپتیدهایی قرار دادند که قبل از این با هدف غیرفعال کردن ژن های سرطانی بوسیله انتقال آر ان ای به درون آنها تولید شده اند. این پپتیدها قابلیت تعامل با پروتئین های موجود در سطح سلول های سرطانی را دارند و به همین علت می توانند این سلول ها را با دقت هدف گیری و نابود کنند.
نانوذراتی که با بهره گیری از این شیوه ساخته شدند، در کنار مهارکننده وارسی ایمنی، نوعی اثر هم افزایی به وجود می آورد که اثر قابل توجهی بر رشد تومور دارد.
آزمایش های اولیه بر روی موش ها نشان داد استفاده از این شیوه جدید سبب توقف رشد تومور شده و در بعضی از موارد مانع شکل دیگری آن در سایر اندام های بدن نیز می شود.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the National Academy of Sciences انتشار یافته است.منبع:

1399/03/15
14:19:35
itemprop="bestRating">5
2586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد