وبلاگ آفتاب
سعید اسدی با مهر مطرح كرد؛

تئاتر شهر به سراغ فعالیت در فضای مجازی می رود

تئاتر شهر به سراغ فعالیت در فضای مجازی می رود

وبلاگ آفتاب: مدیر مجموعه تئاتر شهر اعلام نمود برای حفظ ارتباط با مخاطبان و هنرمندان و تداوم تأثیرگذاری این مجموعه، طرح و برنامه ای برای برگزاری كارهای تئاتر در فضای مجازی در دست تدوین است.سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره اینکه باتوجه به تداوم تعطیلی هایی کرونایی در عرصه تئاتر چه برنامه هایی برای فعال شدن مجموعه تئاتر شهر و ارائه کارهای این مجموعه در فضای مجازی مدنظر است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما در این مدت که فعالیت ها و سالن های تئاتری تعطیل شدند به این فکر کردیم که چه ظرفیت هایی در این شرایط می تواند برای ما وجود داشته باشد برای اینکه خوشبختانه تئاتر شهر یک هویت، تاریخچه و سابقه ای دارد که این مجموعه را به یکی از نقاط مرکزی تئاتر ایران تبدیل نموده است.
وی با اعلان اینکه در این مدت این ظرفیت ها را بررسی کردیم و امکاناتی را که ممکنست به وجود بیاید لیست کردیم، اعلام نمود: بر این اساس در حال تدوین یک طرح و برنامه هستیم که بتوان در فرصت به وجود آمده این طرح را با ۲ هدف پیش ببریم؛ اول بهبود و ایجاد فضاهای داخلی خودمان است که در این فرصت تعطیلی می توان آنها را بسامان کرد همچون برخی تغییرات یا اتفاقات داخلی مجموعه و دوم اینکه فعالیت مان را در رابطه با هنرمندان و مخاطبان توسعه دهیم.
اسدی تصریح کرد: در حال تدوین یک برنامه مشخص هستیم که آنرا فازبندی کرده و گام به گام پیش برویم که البته مستلزم ایجاد برخی زیرساخت ها هم هست که فکر می نماییم این فرصت بتواند این زیرساخت ها را در تئاتر شهر نهادینه کند تا در آینده هم اگر نیاز شد بتوان از این زیرساخت ها استفاده نمود. فعلاً در هماهنگی با اداره کل هنرهای نمایشی این ماجرا را پیش می بریم.
مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره دسته بندی کارهای مدنظر طرح در حال تدوین برای فضای مجازی، توضیح داد: ظرفیت فضای مجازی امکاناتی به ما می دهد. ما فاز دوم طرح را در ۲ حوزه مدنظر قرار داده ایم، فکر می نماییم آیا می شود نوعی ارتباط جدید را برقرار کرد که محصول تئاتری با حفظ تمام آن استانداردهای ایمنی و سلامت بوسیله فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. دوم اینکه تئاتر شهر همیشه در کنار اجراهای خود کارهایی نظیر نشست های پژوهشی و بحث ها و گفتگوها داشته که این روزها خیلی در فضای مجازی داغ است و دوستان به شکل مبسوطی آنرا انجام می دهند، ما با مرکزیت تئاتر شهر در چارچوب برنامه ای مدون این فعالیت را ساماندهی و از این فرصت استفاده نمائیم.
وی درباره هدف از تدوین طرح و برنامه مدنظر برای فعالیت مجموعه تئاتر شهر در فضای مجازی طی تعطیلی کرونایی سالن ها و اجراهای تئاتری، تاکید کرد: هدف مان این است که به قول امروزی ها این چالش را به یک فرصت تازه ای تبدیل نماییم تا تئاتر شهر با هویت تئاتر شهر در رابطه با مخاطبان باقی بماند و بتواند تأثیر خودرا داشته باشد.
اسدی در انتهای سخنان خود درباره زمان شروع اجرای طرح و برنامه کارهای تئاتر شهر در فضای مجازی، اظهار داشت: از هفته های آینده برنامه ها را اعلام می نماییم و گام به گام پیش می بریم. بعضی از این کارها با بهره گیری از امکانات موجود است و برخی نیاز به فراهم شدن امکانات جدید دارد که به محض فراهم شدن اهتمام می نماییم همین فعالیت را گام به گام توسعه دهیم و به اطلاع همگان برسانیم.

1399/02/10
23:35:35
itemprop="bestRating">5
3033
تگهای خبر: پژوهش , فضا , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد