وبلاگ آفتاب

جشنواره كارلووی واری 2020 كنسل شد

جشنواره كارلووی واری 2020 كنسل شد

وبلاگ آفتاب: به سبب همه گیری ویروس كرونا، جشنواره كارلووی واری تازه ترین جشنواره سینمایی است كه اعلام كرد، برگزار نمی گردد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از هالیوود ریپورتر، پنجاه وپنجمین دوره جشنواره کارلووی واری که هر سال در جمهوری چک برگزار می شود، در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد.
امروز سه شنبه سازمان دهندگان این جشنواره اعلام نمودند که رویداد امسال را به سبب ویروس کرونا، بطور کل لغو کرده اند و بدین سان پنجاه وپنجمین دوره جشنواره از ۲ تا ۱۰ جولای ۲۰۲۱ برگزار می شود.
مقامات جشنواره اعلام نمودند لغو این دوره لزوم داشت و باتوجه به دیدگاه دولت در خصوص ابعاد شیوع این بیماری در کشور و در دنیا، این تصمیم اتخاذ شد.
دولت جمهوری چک مقرر است روز هشتم ژوئن دستورهای سفت وسخت قرنطینه کشور را تسهیل کند اما بگفته سازمان دهندگان فستیوال، قوانین جدید تنها به آنها اجازه می دهند فیلم های سینمایی را در هر سینما به ۵۰ نفر نمایش بدهند.
در نتیجه بجای رخداد همیشگی، فستیوال می خواهد برخی از فیلم های بخش انتخاب رسمی خود امسال را در سراسر کشور در اوایل ماه جولای به نمایش بگذارد تا «مزه ای از فستیوال در سالن های سینمای منتخب به مردم ارائه بشود».
پیش از این فستیوال های آمریکایی جنوب در جنوب غرب و ترایبکا و همین طور فستیوال فیلم انیمیشن انسی در فرانسه رخدادهای فیزیکی خودرا کنسل کرده بودند.
این در حالی است که یوتیوب در همکاری با ترایبکا اعلام نمود می خواهد یک فستیوال مشترک آنلاین برگزار کند که «فستیوال فیلم جهانی ما یکی هستیم» نام دارد تا بتواند از فستیوال های فیلم سراسر دنیا فیلم ها و دیگر برنامه ها را پخش کند. این شامل برخی از فستیوال هایی می شود که به خاطر بحران فعلی مجبور به کنسل کردن شده اند.
فستیوال فیلم کارلووی واری مهم ترین فستیوال فیلم اروپای مرکزی و شرقی است که با حضور میهمانانی از هالیوود و بین الملل انجام می شود. جولین مور، هلن میرن، اولیور استون و جان تراولتا برخی از میهمانان ویژه این فستیوال در سال های گذشته هستند که جایزه یک عمر دستاورد حرفه ای آنرا دریافت کرده اند.
کارلووی واری یکی از آخرین فستیوال های تابستانی است که تا امروز خبر کنسل شدن خودرا اعلام نکرده بود. فستیوال فیلم کن تاکنون دو بار تاریخ برگزاری خودرا به تعویق انداخته اما هنوز آنرا کنسل نکرده است.
فستیوال فیلم ونیز هم رسماً به برنامه ریزی اولیه خود وفادار مانده و می خواهد بین روزهای دوم تا دوازدهم سپتامبر مراسم فیزیکی اش را برگزار کند. دیگر فستیوال های اواخر تابستان و پاییز همچون لوکارنو، تورنتو، تلوراید، سن سباستین و زوریخ هنوز قصد دارند مراسم خودرا برگزار کنند اما ممکنست باتوجه به تغییر شرایط مجبور به کنسل کردن رویداد فیزیکی بشوند.


منبع:

1399/02/09
23:45:54
itemprop="bestRating">5
2920
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد