وبلاگ آفتاب
غرور چه معنایی دارد؟

روایت علی نصیریان از كرونا

روایت علی نصیریان از كرونا

وبلاگ آفتاب: علی نصیریان با اشاره به شیوع ویروس كرونا معتقد می باشد ما آدم ها بسیار لطمه پذیر هستیم و ممكنست با یك ویروس كلك مان كنده شود پس این همه غرور، تكبر، فخرفروشی، زورگویی چه معنایی دارد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی این برنامه، علی نصیریان كه میهمان منصور ضابطیان در «فرش بنفشه» رادیو ایران بود، در ابتدا خطاب به او اظهار داشت: اسم شما را كه شنیدم خوشحال شدم مقرر است با شما صحبت كنم. ان شاءالله همیشه زنده و مشغول این فعالیت ها باشید كه در این شرایط خیلی باارزش است. در این ۱۳ روز گذشته هم فقط خانه بودم، كتاب می خوانم، چیزی می بینم و با خودم حرف می زنم.
وی درباره شرایط این روزها با وجود ویروس كرونا اظهار نمود: این یك تجربه خیلی خوب بود تا تذكر و هشداری به انسان بدهد كه این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه های مدرن در مقابل یك ویروس از پا درمی آید و نمی داند چه كند. این ویروس را نمی شناسد و نمی داند با او چه معامله ای كند. طول می كشد تا آنرا بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا كند، این مساله خیلی عجیب و جالب است.
ممكن است با یك ویروس كلكمان كنده شود
بازیگر «بوی پیراهن یوسف» تصریح كرد: ما باید به خودمان یادآوری نماییم كه خیلی هم دستمان پر نیست و بسیار لطمه پذیر هستیم و ممكنست با یك ویروس كلكمان كنده شود.
وی افزود: این همه غرور و تكبر و فخرفروشی و زورگویی و قلدری و بزن و بهادری و كشتن همدیگر چه ضرورتی دارد؟ حالا بشر در موقعیتی است كه باید به یك همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری كنند. این یك آگهی برای ما است. ممكنست خود كره زمین هم مطمئن نباشد كه چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با كارهایی كه بشر با كره زمین كرده انتهای كار نامعلوم است.
ویروس كرونا باید برای ما آموزنده باشد
نصیریان در پاسخ به ضابطیان كه اشاره می كرد برای نخستین بار همه مردم جهان با هر گرایشی بر سر مفهومی به اشتراك رسیده اند، پاسخ داد: انسان ها با یكدیگر هم درد شده اند و یك درد مشترك دارند. همه می خواهیم زنده باشیم و نمیریم. همه از این ویروس لطمه می خورند و این باید برای ما آموزنده باشد، روسیه به آمریكا وسائل بهداشتی می فرستد یا امریكا می خواهد برای ایران وسایل بفرستد و این نباید فقط در این زمان باشد بلكه در دوران صلح و آرامش هم باید با یكدیگر دوست باشیم، فرهنگ و هنر و مسائل معنوی برای همین است.
این بازیگر پیشكسوت در پاسخ به اینكه آیا بعد از اتمام ماجرای كرونا، این روزها و عبرتی كه باید بگیریم یادمان می ماند، اشاره كرد: اشكال كار ما همین است. بشر فراموشكار است، همانطور كه مرگ را فراموش می كند. همسرش، پدرش را در گور می گذارد و می بیند اما باز هم سر خانه اول برمی گردد.
همدردی آقای بازیگر با مردم ایران
وی اشاره كرد: می خواهم با این ملت نازنین و عزیزی كه این همه آزار خوردند همدردی كنم. مردمی كه با مسائل اقتصادی، گرانی، كمبودها و نقصان هایی كه بوده دست و پنجه نرم كرده اند. این مرض هم كه آمده با از دست دادن كار و خانه نشینی روبه رو شده و دارند تحمل می كنند. من به این انسان ها تعظیم و با آنها همدردی می كنم. این انسان ها را ستایش می كنم كه با كمال محبت، انسانیت و درك در منزل می مانند تا جلوی انتشار این ویروس را بگیرند. این خیلی با ارزش است و من به ملت ایران تعظیم می كنم. ملتی كه این همه فداكارانه همكاری و همراهی می كند.
بازیگر سریال «برادرجان» با اشاره به تلاش كادر درمان كشور، اضافه كرد: این دكترها، پرستارها، مسئولان بیمارستانها و درمانگاه ها چه فداكاری ها، جانبازی ها كرده اند و چقدر برای این مسئله شهید داده اند. فشار كاری زیادی دارند و جان فشانی بسیاری كرده اند و من خدمت این اساتید، این زنان و مردان تعظیم می كنم. ان شاءالله اوضاع خوب و به این مسائل رسیدگی شود. امیدواریم.
«فرش بنفشه» به تهیه كنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می شود.


منبع:

1399/01/14
21:17:40
itemprop="bestRating">5
3059
تگهای خبر: اقتصاد , بازی , جهان , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد