وبلاگ آفتاب
در گزارش وبلاگ آفتاب مطرح شد:

طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند

طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند

به گزارش وبلاگ آفتاب محسن سلیمانی از طریق اندازی كمپین خانه خوبان برای مقابله با بحران كرونا و برگزاری نمایشگاه مجازی پوستر باردیگر ایران اطلاع داد.محسن سلیمانی مجری كمپین «خانه خوبان» كه با موضوع آگاهی بخشی و مقابله با ویروس كرونا به راه افتاده است، درباره این كمپین به خبرنگار مهر اظهار داشت: كمپین «خانه خوبان» از شروع سال ۹۸ و همزمان با بحران سیل با هدف كمك به مردم ایران شروع به كار كرد. در ارتباط با سیل در چهار استان لرستان، گرگان، خوزستان و فارس نیز هنرمندان طراح گرافیك دور هم جمع شدیم و آثاری با موضوع سیل طراحی شد. این آثار همین طور در نمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته و تمامی مبالغ حاصل از فروش آنها صرف كمك به مردم سیل زده شد.
وی اشاره كرد: بعد از آن، به این فكر افتادیم كمپین «خانه خوبان» را حفظ نماییم تا در مقاطع مختلف و همزمان با بحران های اجتماعی به كمك مردم بیاییم. بحران حال حاضر كشور كه مقابله با كرونا ویروس می باشد نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما نیز از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس، دست به كار شدیم.

سلیمانی درباره انتشار محدود فراخوان نمایشگاه «دوباره ایران» توضیح داد: نمایشگاه پوستر «دوباره ایران» در ادامه مسیر كمپین «خانه خوبان» است كه این دفعه به بحران كرونا می پردازد. از آنجایی كه قصد داشتیم آثاری با كیفیت را جمع آوری نماییم كه نیاز به داوری نداشته باشند، فراخوانی محدود برای برخی از هنرمندان طراح ارسال كردیم و آنها نیز به دعوت ما پاسخ دادند و آثاری را برای ما فرستادند. قصد ما این است كه در بحث كرونا، ایده پردازی های در رابطه با این مساله را مطرح نماییم تا تأثیر مثبت و شگرف در جامعه ایرانی و جهانی با توجه به این كه برخی پوسترها دوزبانه نیز هستند، ایجاد كند.
وی با اشاره به نمایش مجازی این آثار و استفاده همه جانبه از آنها، بیان كرد: برای به نمایش گذاردن این آثار كه اتفاقاً از كیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند، از گالری آنلاین كمك گرفتیم. نمایشگاه مجازی «دوباره ایران» از ۲۵ اسفندماه شروع به كار كرده است و هنرمندانی كه از این بعد، اثر می فرستند، آثارشان به این نمایشگاه اضافه خواهد شد.
این هنرمند طراح درانتها اظهار نمود: امیدوارم برخی سازمان های هنری از این ایده حمایت كنند تا در آینده اكران شهری نمایشگاه «دوباره ایران» را داشته باشیم.
فرزاد ادیبی، حجت مجرد، مهردخت دارابی، وحید حقی، حید بهرامی، اسماعیل برخورداری، الهام خدابنده، فاطمه حیدری، ساره زندوكیلی، زهرا رستمی، محسن سلیمانی، نوید طالبی، حسین عبدی، سما عباسی، داریوش وارث، داریوش مختاری و نسرین وفایی نژاد هنرمندانی هستند كه پوسترهای آنها در نمایشگاه «دوباره ایران» به معرض نمایش گذاشته شده است.

1398/12/25
22:05:24
itemprop="bestRating">5
3294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد