وبلاگ آفتاب
در جشنواره تجسمی فجر انجام می شود؛

یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر

یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر

وبلاگ آفتاب: در یكی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه كارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارك دیده شده است كه در این بخش هر روز هنرمندان در حال تكمیل آثار خود هستند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخشی ویژه برای سردار شهید قاسم سلیمانی وجود دارد كه علاوه بر رونمایی از اثر حسن روح الامین در این بخش، یك پرتره و یك سردیس از این شهید پیش چشمان مخاطبان قرار گرفته است كه توسط هنرمندان آن، عباس برزگر گنجی و علی لوایی، در طول برگزاری جشنواره تكمیل می شود.
علی لوایی هنرمند مجسمه ساز كه قبل از این نیز با حضور در سمپوزیوم های مختلف، سردیس قهرمانان ملی و قهرمانان ۸ سال دفدع مقدس را ساخته است، در این دوره از جشنواره روی ساخت سردیسی از سردار شهید سلیمانی كار می كند.
وی درباره ساخت این سردیس می گوید: قبل از شروع جشنواره ۲ روز روی آن كار كرده بودم و در كارگاه اسكلت آنرا درست كرده و خمیر زده بودم. در طول برگزاری جشنواره روی ساخت آن در موسسه صبا كار می كنم و اگر به پایان نرسید باردیگر در كارگاه روی آن كار خواهم كرد.
وی ادامه می دهد: ما پرتره سازان نیاز به تصاویر تمام رخ و نیمرخ از شخصیت هایی كه محور خلق اثر هستند داریم و من هم بهترین عكسهایی كه از این شخصیت برجسته در دسترسم بود را انتخاب كردم.
عباس برزگر گنجی نیز در این بخش ویژه روی پرتره ای از این شهید گرانقدر كار می كند و درباره آن می گوید: من باید طی روز برگزاری جشنواره كار را به پایان برسانم و هر روز مرحله ای از كار را پیش چشم مخاطب جلو می برم تا بازدید كنندگان هم هم چیزی برای دیدن داشته باشند و هم احساس نزدیكی با اثر كنند و حس و حال انها هم روی كار من اثر می گذارد.
وی ادامه می دهد: ایشان سردار دلهاست و همه ما به ایشان مدیون هستیم و هر كاری دراین زمینه انجام دهیم هیچ است. این افتخاری برای ماست كه در كنار تصویر ایشان دیده می شویم و از ما و ایشان عكس به یادگاری می گیرند. من برای انتخاب عكسی كه ملاك پرتره ام باشد نیز تمام اینترنت را گشتم و به این تصویر كه رسیدم همه آنچه می خواستم در ان بود، صلابت و مهربانی ایشان را در این تصویر دیدم.
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن كار خودرا آغاز نموده است و تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می گردد و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شركت در نشست های پژوهشی آزاد است.


منبع:

1398/12/01
13:27:24
itemprop="bestRating">5
4027
تگهای خبر: اینترنت , پژوهش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد