وبلاگ آفتاب
كارگردان نمایش در گزارش وبلاگ آفتاب:

باق وحش گروهی شكل گرفت

باق وحش گروهی شكل گرفت

وبلاگ آفتاب: كارگردان نمایش باق وحش كه مقرر است از ۹ دی در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود اظهار نمود كه این نمایش در چارچوب یك كار گروهی شكل گرفته است.امیربهاور اكبرپور دهكردی كارگردان نمایش «باق وحش» كه مقرر است از ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۹ دی اجرای عمومی خویش را در سالن ناظرزاده كرمانی تماشاخانه ایرانشهر آغاز كند، درباره شكل و شیوه تولید و اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایشنامه، كارگردانی، بازیگری و طراحی نمایش «باق وحش» همچون تجربیات گذشته مان نظیر نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» به صورت گروهی شكل گرفته است.
وی افزود: به همراه فراز مهدیان دهكری نویسنده نمایشنامه «باق وحش» حدود ۶ ماه روی ایده پردازی نمایش كار و پس از آن تمرین ها را آغاز كردیم.
اكبرپور دهكری با اشاره به اینكه ایده نمایش «باق وحش» بر مبنای كلمه «نبودن» شكل گرفت، اظهار نمود: در تمرین ها اتفاقات و ایده های اجرای نمایش گرفت.
كارگردان نمایش «باق وحش» خاطرنشان كرد: در گروه تلاش مان بر این بود كه این نمایش تكراری از تجربه موفق قبلی گروه یعنی نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» نباشد و فضای دیگری داشته باشد. مبحث «باق وحش» درباره خانواده ای سه نفره است كه در روابط شان با مشكل مواجه می شوند.
وی درباره علل انتخاب سالن ناظرزاده كرمانی تماشاخانه ایرانشهر برای اجرای نمایش «باق وحش»، تاكید كرد: اغلب اعضای گروه ما از شهركرد به تهران مهاجرت كردند. پایداری یك گروه تئاتری به اجرای مستمر وابسته است و به همین خاطر در تماشاخانه ایرانشهر برای اجرای «باق وحش» درخواست نوبت اجرایی كردم كه تأیید شد.
اكبرپور دهكردی در انتهای سخنان خود اظهار داشت: برای من و گروه اجرا در تماشاخانه ایرانشهر بسیار هیجان انگیز است و خیلی دوست داشتیم پس از اجرای نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» در تالار مولوی كه فضایی بسیار دوست داشتنی داشت، فضاهای تئاتری دیگر را هم تجربه نماییم.
سید مهدی حسام الذاكرین، آرزو عبدالهی و مائده رفیعی بازیگران نمایش «باق وحش» و رها جهانشاهی مجری طرح و مدیرتولید این اثر نمایشی است.

1398/10/08
10:59:29
itemprop="bestRating">5
4187
تگهای خبر: بازی , جهان , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد